Клінічний санаторій «Аркадія» (м.Одеса)

НАЗАД

Клінічний санаторій «Аркадія» розташований на високому береговому плато в районі славетної Аркадії.

Місце розташування  санаторію має свою понад столітню історію та пам’ятник архітектури. В минулому столітті ця територія з  парком належала князю Гагаріну, що в подальшому і зумовило назву цього району міста – Гагаринське плато. До цих пір справно функціонує маєток князя Гагарина в якості лікувального корпусу №2.

Територія Санаторію за своїми кліматичними особливостями є унікальною, має свій неповторний мікроклімат. Алеї засаджені реліктовими деревами (кримські кипариси, акації, каштани, альбіції, кедри) аналоги яким є лише в Одеському ботанічному саду. Розмаїття їх не тільки дивує, але й позитивно впливає на емоційну та фізичну сферу людини, стимулюючи імунітет та настрій, створюючи ефект приливу здоров’я.  Влітку – гаряче степове повітря поєднується з вологим диханням моря, формуючи неповторний мікроклімат, надзвичайно цілющий для здоров’я. Взимку – це морозний бриз, морозне повітря, прогулянки по узбережжю, надзвичайні пейзажі, неповторна зимова краса. Територію Санаторію прикрашає ряд фонтанів, теренкур, облаштовані місця для індивідуального та групового відпочинку. Територія санаторію під цілодобовою охороною  та відео-наглядом.

Санаторій у своїй діяльності керується Положенням санаторію «Аркадія» (військова частина 1489) ДПСУ, який затверджений наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 04.11.2016 № 157.

Відповідно до діючого Положення Санаторій є лікувально-профілактичним закладом, призначеним для надання послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру з використанням природних лікувальних ресурсів та із застосуванням фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та інших методів санаторно-курортного лікування. В клінічному санаторії «Аркадія» Державної прикордонної служби України проводиться реабілітація та санаторно-курортне лікування військовослужбовців, ветеранів ДПС України та членів їх сімей, працівників ДПС України, осіб, які мають право на санаторно-курортне лікування за рахунок Фонду Соціального страхування, а також здійснюється надання платних медичних послуг населенню. Прикордонники, постраждалі внаслідок АТО /ООС в Україні, що перенесли поранення, важкі захворювання та травми направляються на етап санаторної реабілітації згідно показань та протипоказань безпосередньо з Військово-медичних клінічних центрів  Медичних Центрів та госпіталів Державної прикордонної служби України.

Клінічний санаторій «Аркадія» спеціалізується на лікуванні захворювань органів системи кровообігу, дихання, нервової системи, опорно-рухового апарату, ендокринної системи та порушення обміну речовин, урологічної та гінекологічної сфери, стоматологічних захворюваннях.

Санаторій акредитований Головною акредитаційною комісією при Міністерстві охорони здоров’я України (Акредитаційний сертифікат вищої категорії від 16.03.2017 серія МЗ № 013403).

Ліцензія Міністерства охорони здоров’я України на здійснення медичної практики серія АД № 063651 (Строк дії ліцензії з 04.07.2012).

Сертифікат відповідності Міністерства розвитку і торгівлі України на надання послуг харчування зареєстровано за номером UA.OD.CS.0053-18 (строк дії з 18 травня 2018року до 17 травня 2020 року).

Сертифікат відповідності Міністерства розвитку і торгівлі України на надання послуг розміщення зареєстровано за номером UA.OD.CS.0052-18 (строк дії з 18 травня 2018року до 17 травня 2020 року).

Сертифікат на систему управління якістю діяльності лікувальних закладів, загальної медичної практики

№ UA.OD.FM.0233-20 щодо відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (строк дії з 31 січня 2020 року до 30 січня 2023 року).

Сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів № UA.OD.FM.0233-20 щодо відповідності вимогам ДСТУ ISO 22000:2007 (строк дії з 31 січня 2020 року до 30 січня 2023 року).

Санаторій є клінічною базою ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (м. Одеса), консультативна допомога пацієнтам надається співробітниками інституту: трьома докторами медичних наук, трьома кандидатами медичних наук (за напрямами: кардіологія, гастроентерологія, медична реабілітація та фізіотерапія, психіатрія та психотерапія).

 Співробітниками ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» розроблено клінічний протокол санаторно-курортної психологічної реабілітації прикордонників – учасників АТО/ООС, що застосовується в клінічному санаторії «Аркадія» ДПС України.

Незважаючи на вказівку в офіційній назві слова «санаторій», цей заклад є повноцінною лікувальною базою і користується великим авторитетом серед прикордонників.

Період роботи Санаторію - цілий рік.

Штатний ліжковий фонд Санаторію становить 210 ліжок (розгорнуто 170).

 В клінічному санаторії  «Аркадія» пропонуються  консультації та лікування:

 • лікаря-кардіолога (лікування захворювань серцево-судинної системи, сполучної тканини, суглобів);
 • лікаря-невропатолога (лікування неврологічних захворювань в тому числі за допомогою рефлексотерапії);
 • лікаря-психолога (індивідуальна психокорекція);
 • лікаря-стоматолога (невідкладної допомоги, планова санація відпочивальників, реставрація, професійне чищення, лікування зубів сучасними стоматологічними матеріалами);
 • лікаря-акушер-гінеколога (сучасна діагностика фонових та передракових захворювань, лікування хронічних запальних захворювань, порушень менструального циклу, корекція клімаксу);
 • лікаря-уролога (сучасна діагностика та лікування хронічних запальних захворювань, фонових та передракових захворювань передміхурової залози);
 • лікаря-травматолога;
 • лікаря сімейної медицини;
 • лікаря рефлексотерапевта;
 • лікаря-терапевта.

Висококваліфіковане відновлювальне лікування пацієнтів  за індивідуальними програмами реабілітації та санаторно – курортного лікування з використанням природних та преформованих фізичних чинників, методів фізичної реабілітації, не медикаментозних та медикаментозних засобів проводиться з урахуванням показань та протипоказань нових клінічних протоколів.

Для доброго відпочинку є власний обладнаний пляж (шезлонги, тапчани, парасольки, надувні іграшки для дітей, матраци, рятувальні кола, рятувальний човен), до якого від житлових корпусів не більше 5 хвилин ходи. Відпочивати тут легко та приємно.

 

Житловий фонд санаторію налічує 5 спальних корпусів. Номери в спальних корпусах категорій: стандарт, напів -люкс, люкс обладнанні зручними меблями, побутовою технікою (кондиціонери, супутниковим телебаченням, холодильником), санітарними кімнатами. Холи, коридори та сходи корпусу знаходяться під постійним відео наглядом.  В корпусах є сейфи для збереження документів і цінностей.

Простора та світла їдальня складається з чотирьох залів обладнаних кондиціонерами на 300 посадочних місць, харчування триразове з вибірною системою меню. Тут все обладнання відповідає сучасним стандартам.

Все включено: означає, що купивши путівку, за цілком доступною ціною Ви отримаєте: трьох разове харчування, де меню смачне і різноманітне і використані тільки якісні продукти, базове лікування (передбачені консультації лікарів і комплекс послуг, що входять у вартість путівки і за додаткову плату), користуванням басейном, доступ до інтернету і прийом мінеральних вод.

На території нашого санаторію до послуг відпочивальників:

 • Автостоянка під охороною
 • Авто мийка
 • Транспорт для трансферу
 • Сауна, більярдна зала
 • Салон краси (перукарня, манікюр, педикюр, косметичні процедури)
 • Дитячий майданчик
 • Спортивний майданчик з вуличними тренажерами
 • Поле для міні-футболу, площадки для волейболу і баскетболу
 • Прокат спортивного інвентарю
 • Фітнес зал
 • Конференц-зали (Актовий зал – 144-180 місць, конферензал №1 – 10 – 15 місць, конференцзал №2 – 22 – 30 місць, фітобар – 21 – 40 місць) з наданням додаткового  технічного обладнання
 • Автомати кави
 • Шашлична «Хуторок»
 • Екскурсійна робота

СТРУКТУРА

КЛІНІЧНОГО САНАТОРІЮ “АРКАДІЯ” (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 1489)

ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

Управління

Медична частина

Фінансово-економічна служба

Матеріально-технічене забезпечення

Детальніше

Керівництво

ФУТРУК Олена Вячеславівна

НАЧАЛЬНИК КЛІНІЧНОГО САНАТОРІЮ

ПОЛКОВНИК МЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ

КРИШТАЛЕВИЧ Михайло Григорович

ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА КЛІНІЧНОГО САНАТОРІЮ З МЕДИЧНОЇ ЧАСТИНИ

ПОЛКОВНИК МЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ

Форми на запити з публічної інформації можна отримати за адресою

Гагарінське плато, 1, м. Одеса, 65009
-

Популярні розділи та сервіси