Відділення медичної реабілітації

НАЗАД
15 квiтня 2020 10:53

Медична та медико-психологічна реабілітація військовослужбовців у Санаторії проводиться спільною командою фахівців у складі лікуючого лікаря, лікаря-психолога, фізичного терапевта (фахівець з фізичної і медичної реабілітації, фізичні та ерготерапевти)та інших фахівців.

Керівником команди є лікуючий лікар. У Санаторії для кожного військовослужбовця лікуючим лікарем на підставі медичних протоколів, розробляється  індивідуальна програма медичної або медико-психологічної реабілітації. Раціональне планування лікувального процесу, гармонічне поєднання процедур (бальнеотерапія, методи апаратної фізіотерапії, питне водолікування, дієтотерапія, засоби фізичної реабілітації, психологічна корекція), з урахуванням, виявлених особливостей перебігу захворювання, поряд з загально-оздоровчою дією курортних факторів, створення належного режиму дня – ось реальні кроки до швидкої реабілітації пацієнта. Санаторний етап реабілітації дозволяє залучати до процесу лікування широкий спектр природних лікувальних ресурсів, на які так багата Україна, дає можливість хворому більш тривалий час отримувати висококваліфіковану медичну допомогу. Санаторні умови, на відміну від стаціонару, вже мають позитивну психологічну  дію.

На медичну реабілітацію (продовження лікування) направляються після поранень або захворювань з метою нормалізації адаптаційно-компенсаторних механізмів організму, фізичної та психічної активності на підставі довідки військово-лікарської комісії (далі – ВЛК) щодо потреби пацієнта в медичній реабілітації. (наказ Адміністрації Державної прикордонної служби від 10.03.2015р. № 101 АГ).  

Реабілітація в Санаторії носить комплексний характер і забезпечується психологічними (корекційними),  соціальними, медичними (лікувально–відновлювальними, лікувально–профілактичними) і спеціальними заходами. Вона спрямована передусім не на саме захворювання чи травму пацієнта, а на роботу з усунення обмеження діяльності внаслідок цього захворювання чи травми. За допомогою комплексу фізичних вправ та інших лікувальних методів забезпечується активна фізична реабілітація задля поліпшення діяльності  опорно-рухового апарату та організму в цілому, рівноваги, координації, збільшення сили, витривалості м'язів і вдосконалення вправності рухів, відновлення або компенсації порушених чи відсутніх функцій.

Ці сфери охоплюють фізичне, психологічне, емоційне та соціальне благополуччя.

Соціальні аспекти медичної реабілітації:

Збереження залишкової фізичної працездатності;

Відновлення працездатності;

Скорочення термінів перебування в стаціонарі;

Раннє повернення до праці та службових обов’язків;

Попередження хронізації патологічного процесу.

Реабілітаційне лікування у відділенні проводиться по напрямкам:

Наслідки уражень кісток та нервових сплетінь:  посттравматичний артроз, наслідки переломів хребта без порушення функції спинного мозку; дорсопатії, остеомієліт (реабілітація після оперативного втручання) без секвестрування; наслідив переломів кісток та травматичних уражень із сповільненою консолідацією або болючим кістковим мозолем при обмеженні рухливості.

Розлади психіки та поведінки: розлади особистості та поведінки внаслідок хвороби, ушкодження та дисфункції головного мозку (постенцефалітичний синдром, постконтузиційний (пост-травматичний), розлади настрою (афективні розлади), невротичні, пов’язані зі стресом, та соматоформні розлади, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР),  тривожні розлади, стійкі зміни особистості (після пережитої катастрофи, перенесеного лиха, жертви тероризму та інше).

 

Популярні розділи та сервіси