Відділення загального профілю (відділення санаторно-курортного лікування)

НАЗАД
15 квiтня 2020 10:42

Яким повинен бути відпочинок? Як активно провести відпустку та відновити здоров’я? Цим питанням задається більшість населення, адже важко вирватися з повсякденної рутини, і забути про все і просто відпочити.

Яким повинен бути відпочинок? Як активно провести відпустку та відновити здоров’я?  Цим питанням задається більшість населення, адже важко вирватися з повсякденної рутини, і забути про все і просто відпочити. Переважно в плани сучасної людини відпочинок входить в найостаннішу чергу, адже є повсякденні справи, які не дозволяють, і думати про це. Але чомусь вже так заведено, що поки не приходить критична точка, до тих пір людина і не думає, що варто дати собі можливість просто відпочити від усього світу та оздоровитись.

Процес відновлення сил в Санаторії має бути тривалим і включати в себе нормалізований сон, активний чи пасивний відпочинок, дотримання режиму прийому їжі та отримання оздоровчих процедур за допомогою лікувальних фізичних чинників.

Санаторно-курортне лікування у відділенні загального профілю відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я військовослужбовців, працівників, ветеранів ДПС України, учасників бойових дій та АТО, інвалідів війни та членів сімей зазначених категорій. Це полягає у величезних  можливостях лікувальної бази Санаторію у справі підтримання, зміцнення та відновлення здоров’я прикордонників.

Головними завданнями лікування, що проводиться у відділенні загального профілю є:

ліквідація або зменшення проявів патологічного процесу;

відновлення або покращення порушених функцій;

підвищення загальної реактивності;

тренування адаптаційних механізмів;

попередження інвалідизації та сприяння соціальній реабілітації.

В усі пори року відділення пропонує лікування широкого спектру захворювань. Провідна і основна спеціалізація – кардіологія, неврологія, гастроентерологія, ендокринологія, захворювання сечовивідної системи та жіночих статевих органів.

Лікування починається з первинного огляду лікарем. В залежності від стану здоров’я лікар призначає найбільш  корисні процедури та складає індивідуальну програму лікування для кожного пацієнта. При потребі до діагностичного процесу залучаються інші висококваліфіковані лікарі відділення та співробітники Державної установи «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України».

Профіль лікування у відділенні:

Гастроентерологія: гастроезофа-геальний рефлюкс з езофагітом та без нього, захворювання шлунку, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, кишковника. Хронічний вірусний гепатит В та хронічний вірусний гепатит С за відсутності активності, реконвалесценти гострого гепатиту А.

Хвороби крові і кровотворних органів: залізодефіцитна анемія, анемія внаслідок нестачі заліза, що виникла внаслідок важких захворювань, вітамін В 12-дефіцитна анемія, фолієводефіцитна анемія, гемофілія, яка протікає без загострень, кровотеч, та при загальному задовільному стані.

Ендокринологія: цукровий діабет І та ІІ типів, ожиріння, захворювання щитовидної залози.

Кардіологія: хронічні ревматичні хвороби серця, гіпертонічна хвороба І та ІІ стадій, вторинна гіпертензія (реноваскулярна гіпертензія), кардіоміопатія (ділатаційна, без обструкції вихідного тракту, алкогольна, дисметаболічна та інше), хронічна ішемічна хвороба,  стан після хірургічного лікування ішемічної хвороби серця, природжені вади розвитку системи кровообігу,  атеросклероз периферичних судин кінцівок, варикозне розширення вен нижніх кінцівок.

Неврологія: наслідки запальних хвороб центральної нервової системи (бактеріальний менінгіт, енцефаліт, мієліт та енцефаломієліт), цереброваскулярні хвороби (церебральний атеросклероз, наслідки гострого порушення мозкового кровообігу),  наслідки черепно-мозкової травми, дистонія, екстрапірамідні та рухові порушення (есенціальний тремор, міоклонус, тики органічного походження, Розсіяний множинний склероз, мігрень, ураження нервових корінців та сплетень (плечового, попереково-крижового, шийних, грудних корінців), мононевропатії верхньої або нижньої кінцівки, поліневропатії вегетативні, запальні постінфекційні, токсичні (крім алкогольних), в тому числі професійного характеру, розлади вегетативної нервової системи, інші ураження головного мозку (церебральна кіста, синдром Рейє, енцефалопатія мозку).

Хвороби опорно-рухового апарату: захворювання хребта (дорсопатії (остеохондроз хребта, сколіоз та інші),
спондильоз), кістково-м'язової системи, захворювання суглобів (інфекційні, реактивні артропатії, псоріатична та ентеропатична артропатії, подагра, артрози (поліартроз, коксартроз, гонартроз, артроз першого зап’ястково-п’ясткового суглоба, ентезопатії (епікондиліт, кісткова шпора та інші)), аномалія постави, наслідки переломів кісток кінцівок із сповільненою консолідацією або кісткової мозолі.

Урологія: захворювання нирок (хронічний пієлонефрит, хронічний гломерулонефрит, сечокам’яна хвороба), сечовивідних шляхів (хронічний цистит), чоловічої статевої сфери в т.ч. чоловічого безпліддя.

Гінекологія: загальні захворювання (хронічний сальпінгіт і оофорит, хронічний метрит та ендометрит, хронічний параметрит, тазові спайки очеревини, тазові перітонеальні післяопераційні спайки, неправильні положення матки, жіноча безплідность трубного походження, жіноча безплідность маткового походження, внутрішньо маткові спайки, дисфункція яєчників, вторинна аменоря, вторинна олігоменоря, жіноча безплідность, пов'язана з відсутністю овуляції, патологічний клімакс).

Дерматологія: атопічний дерматит, екзема, нейродерміт (обмежені форми нейродерматиту в стадії ремісії), себорейний дерматит, псоріаз.

У відділенні загального профілю надається санаторно-курортне лікування пацієнтів з захворюваннями органів травлення, серцево-судинної системи, нервової системи, сечостатевої системи з застосуванням природних лікувальних ресурсів, преформованих лікувальних фізичних чинників та інших засобів лікування.

Відповідно до Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України  від 21.06.2011 р. № 444 путівки до клінічного санаторію «Аркадія» розподіляються санаторно-курортними відбірковими комісіями Адміністрації Державної прикордонної служби, регіональних управлінь та органів Державної прикордонної служби з урахуванням заявок, результатів медичного обстеження, показань та протипоказань до санаторно-курортного лікування.

 

Популярні розділи та сервіси