Фізіотерапевтичне відділення

НАЗАД
15 квiтня 2020 11:16

Існує багато способів консервативного лікування. І хоча сьогодні лікарі мають у своєму арсеналі тисячі фармакологічних препаратів, більшість з них або недостатньо ефективна, або має побічну дію, насамперед алергічну і токсичне. Тому, поряд з медикаментозною терапією існують не медикаментозні засоби впливу на людський організм.

Існує багато способів консервативного лікування. І хоча сьогодні лікарі мають у своєму арсеналі тисячі фармакологічних препаратів, більшість з них або недостатньо ефективна, або має побічну дію, насамперед алергічну і токсичне. Тому, поряд з медикаментозною терапією існують не медикаментозні засоби впливу на людський організм. Основне місце серед них займають лікувальні фізичні фактори, зокрема: а) природні (клімат, повітря, сонце, вода в т.ч. мінеральна); б) пре формовані або штучні, тобто засновані на використанні різних видів фізичної енергії в перетвореному вигляді (електротерапія, аерозолі, ультразвук, світло тощо). Зазначені фізичні фактори мають певні переваги перед медикаментозними засобами, оскільки не мають побічної алергічного та токсичної дії, але при цьому вони не менш активні, а в окремих випадках навіть є сильнодіючими. Фізичні методи лікування не протиставляються іншим лікувальним заходам, а застосовуються в поєднанні з ними в різних лікувальних комплексах.    

Україна одна з небагатьох країн світу яка володіє потужним природно – ресурсним комплексом, основу якого складають земельні та мінерально – сировинні ресурси. Головною особливістю української території полягає у високому рівні забезпеченості країни водними і рекреаційними ресурсами. Іншими словами, сама природа допомагає людям відновлювати фізичні та духовні сили.

Курортне лікування протягом сотень років використовує методики, в основі яких лежить бальнеологія і лікувальні ванни. Саме лікування ваннами найбільш поширений вид бальнеотерапії.

Лікувальні ванни являють собою приємний спосіб лікування безлічі недуг. Подібні процедури почали застосовуватися в медицині з дуже давніх часів, а в наш бурхливий вік набувають особливої актуальності. Наші лікарі пропонують пацієнтам різні види лікувальних ванн. Вони відрізняються один від одного складом, класифікацією, по температурі води, і по області впливу. Треба відзначити, що шкіра людини – складна система, багата чутливими закінченнями. Вода подразнює всі ці рецептори і викликає тим самим зміни в нервовій, серцево-судинній системах, в усіх внутрішніх органах, покращуючи їх роботу. Ванни сприяють поглинанню тканинами кисню та посиленню вироблення тепла організмом.  

Бальнеологія «Аркадії» представлена широким спектром бальнеопроцедур: вуглекислі, скипидарні, перлинні ванни, підводний душ-масаж, душ Шарко, гідролазерний душ. 

Особливості дії: стимулююча обмінні процеси, загартовуюча, судинна (вплив на центральну та периферичну гемодинаміку), тренуюча, протизапальна. Використання додаткових речовин (бішофіт, лаванда, хвоя, валеріана, скипидар, щавлія, морська сіль) сприяє покращенню обмінних процесів в тканинах.

Показання:

1. Захворювання серцево-судинної системи  (гіпертонічна хвороба, пороки серця, хронічні міокардити, міокардіодистрофії, порушення серцевого ритму).

2. Захворювання опорно-рухового апарату.

3. Захворювання нервової системи.

4. Захворювання шкіри.     

5. Захворювання дихальної системи.

6. Ожиріння.

7. Цукровий діабет.

8. Подагра та інші

При важких ступенях захворювань показані сухі вуглекислі ванни.

 

Пацієнти санаторію «Аркадія», що проходять санаторно-курортне, відновне лікування та реабілітацію, згідно укладеного договору з санаторієм «Одеса» СБУ,  можуть відвідувати басейн за призначенням лікуючого лікаря та отримувати неповторну, корисну насолоду, плаваючи у морській воді навіть взимку. У басейна 4 доріжки довжиною 25 метрів та глибиною 1,2-1,8 метрів. Плавання покращує гнучкість та функціональний стан хребта, знімає больові відчуття. Морська вода надає тілу ефект невагомості за рахунок підвищеної щільності (при температурі  27°С щільність морської вода на 7% перевищує щільність прісної, тому тіло людини вагою 90 кг на 6 кг легше у морській воді ніж у прісній).

Відсутність  звичайного навантаження на суглоби - головний фактор позитивного впливу водного середовища на людину. Суглоби плавця працюють з широкою амплітудою в де-кількох площинах. Плавання розвантажує між хребцеві диски, зріст людини під час плавання тимчасово збільшується на 15 мм.  Плавання тренує різні групи м'язів. В воді людина постійно тримає рівновагу за допомогою внутрішніх та глибоких м'язів спини, які необхідні для підтримки хребта. Під час плавання відновлюються показники дихання та покращується вентиляція легень.
плавання відновлює організм в цілому.

Термін реабілітації після ряду захворювань хребта та суглобів скорочуються завдяки використанню плавання в басейні з морською водою.

Відвідування басейну рекомендовано для профілактики та лікування захворювань хребта та суглобів, серцево -судинних захворюваннях та захворюваннях органів дихання.

 
 

 

Популярні розділи та сервіси