НАТО-УКРАЇНА: СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ, СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ

НАЗАД
24 вересня 2021 09:09

НАТО-УКРАЇНА: СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ, СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ English

НАТО прагне забезпечити тривалий мир у Європі, заснований на спільних цінностях особистої свободи, демократії, прав людини та верховенства права. Саме тому стандарти та принципи НАТО стосуються не лише військових чи технічних вимог, а насамперед стандартів демократії, належного управління, верховенства права, прав людини та її основних свобод в країнах, з якими НАТО створює партнерство.

Інтеграція з НАТО – це рух України до таких стандартів зусиллями уряду України та її сектору безпеки і оборони шляхом впровадження фундаментальних цінностей НАТО на стратегічному та операційному рівнях для забезпечення безпеки та добробуту людини як ключового суб’єкта національної безпеки.

Виставка «НАТО-Україна: спільні цінності, спільний шлях» – це можливість по-новому подивитись на питання євроатлантичної інтеграції України.

Виставку організовано навколо п’яти спільних для України та НАТО цінностей. Сектор безпеки і оборони України здійснює заходи, які відповідають цілям партнерства НАТО-Україна та посилюють вагу фундаментальних цінностей НАТО в Україні.

Стратегічні завдання та пріоритети інтеграції України до євроатлантичних структур безпеки базуються на наступних фундаментальних цінностях:

В межах виставки представлені фото Державної прикордонної служби України, підрозділів Збройних Сил України та Національної гвардії України.

Експозицію створено Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки Центру інформації та документації НАТО.

Виставка триватиме з 01 по 31 жовтня 2021 року в приміщенні терміналу D міжнародного аеропорту «Бориспіль»

БЕЗПЕКА

Безпека – міжнародна та регіональна – ключова цінність НАТО. В Україні вона реалізується шляхом посилення боєздатності сил сектору безпеки і оборони, їх самодостатності, а отже – здатності та готовності України сприяти операціям НАТО.

Для забезпечення самодостатності та боєготовності України Державна прикордонна служба України, Збройні Сили України та Національна гвардія України здійснюють заходи з підготовки військовослужбовців, посилення матеріально-технічного забезпечення військ, обміну знань між країнами НАТО та Україною, посилення здатності планування операцій.

Відпрацювання воїнами Сил спеціальних операцій техніки пересування засніженими горами на довгі відстані. (Збройні Сили України)
Воїни Сил спеціальних операцій за кілька секунд до евакуації повітрям з місця виконання задачі. Збройні Сили України.
Українські військовослужбовці відпрацьовують спільні дії з військовослужбовцями країн-партнерів під час військових навчань. Збройні Сили України.
Моніторинг державного кордону з повітря прикордонним літаком «Diamond» в Одеській області. Державна прикордонна служба України.
Безпарашутне десантування бійців відділу спеціальних дій Одеського загону Морської охорони з гелікоптеру на Тендрівську косу за допомогою спеціального приладу СУР в межах відпрацювання протидиверсійного компоненту під час навчань «Sea Breeze-2019» за стандартами NATO. Державна прикордонна служба України.
Український літак АН-124 прилетів у аеропорт Братислави з 48 тоннами медичних матеріалів для подолання наслідків пандемії коронавірусу в межах допомоги партнерам від НАТО.
Тренінг «Дії на місці події після застосування саморобного вибухового пристрою» зі знешкодження вибухонебезпечних речовин та протидії саморобним вибуховим пристроям, проведений в межах Трастового фонду НАТО у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України, с.Старе, Київська область. (Національна гвардія України)

СВОБОДА

Укріплення свободи, в результаті якої громадяни відчувають збільшення власної безпеки, зокрема інформаційної, – є однією з ключових цінностей НАТО.

Державна прикордонна служба України, Національна гвардія України та Збройні Сили України здійснюють заходи, які розширюють можливості військовослужбовців отримувати освіту, посилюють свободу творчості, повагу до приватного життя та захист їхніх сімей, персональних даних, а також свободу пересування громадян України.

Курсанти Національної академії НГУ беруть участь в модульних навчальних курсах з актуальних питань державної політики євроатлантичної інтеграції України «100 чемпіонів». Національна гвардія України.
Турбота про молодші покоління – це продовження нас самих, наших успіхів, творення нашого майбутнього. (Збройні Сили України)
Заняття з тактичної медицини з курсантами, курс первинної військово-професійної підготовки Національної гвардії України. (Національна гвардія України)
Прикордонники забезпечують температурний скринінг на пунктах пропуску та контрольних пунктах в’їзду та виїзду. (Державна прикордонна служба України)
Інспектор прикордонної служби здійснює процедуру біометричного контролю пасажира. (Державна прикордонна служба України)
Прикордонниця на охороні державного кордону України.

ПРАВО

Укріплення правових засад прийняття рішень, в межах яких державні органи керуються загальними правилами, а не індивідуальними міркуваннями – є важливою цінністю НАТО.

Верховенство права впроваджується компонентами сектору безпеки і оборони через боротьбу з проявами корупції, розбудову доброчесності серед військовослужбовців та забезпечення відповідності міжнародним правовим засадам. Державною прикордонною службою України, Національною гвардією України та Збройними Силами України активізовано співробітництво з Програмою НАТО з розбудови доброчесності, цілісності, прозорості та зниження корупційних ризиків у роботі оборонних і безпекових інституцій (програмою ВІ НАТО), забезпечуються вимоги фінансового контролю, перевіряються факти подання/неподання декларацій суб’єктами декларування та проявів корупції, а також здійснюються інформаційні кампанії та навчання.

Наше майбутнє та майбутнє дітей у наших руках. Прикордонники проти корупції. Від слів до дій. ОКПП «Київ». (Державна прикордонна служба України)
Проходження персоналом Держприкордонслужби базового навчального курсу «Психофізіологічні дослідження з використанням поліграфу», проведеного за сприяння Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні в межах проєкту допомоги правоохоронним відомствам України в удосконаленні їх кадрової політики та забезпечення доброчесності персоналу. (Державна прикордонна служба України)
Корупція в армії вбиває – інформаційна кампанія Міністерства оборони України, спрямована на боротьбу з корупцією в армії, проведена в Збройних Силах України у 2017 році. (Збройні Сили України)
Тренінг НАТО для майбутніх тренерів з розбудови доброчесності Міністерства внутрішніх справ України. (Національна академія внутрішніх справ)
Представники прикордонної служби здійснюють документування факту спроби підкупу пасажиром прикордонника. Київ, аеропорт «Бориспіль». (Державна прикордонна служба України)

РІВНІСТЬ

НАТО поділяє цінність рівності, в результаті якої в суспільстві формується розуміння того, що всі громадяни мають однакові права, а держава та суспільство мають докладати спільних зусиль, аби забезпечити людям із різних соціальних груп однакові можливості.

Для реалізації цієї цінності в Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України та Збройних Силах України проводиться активна робота щодо зменшення бар’єрів, які перешкоджають створенню рівних можливостей між жінками та чоловіками, покращується рівень речового забезпечення жінок-військовослужбовців, поступово запроваджується база даних з обліку персоналу за гендерним кар’єрним зростанням та професійною підготовкою, на постійній основі проводяться тренінги з питань гендерної обізнаності.

Командно-штабні навчання «Гвардія — 2020». Липень 2020. (Національна гвардія України)
Дівчата, які щойно вступили до Академії Національної гвардії, проходять первинну військово-професійну підготовку. (Національна гвардія України)
За місяць первинної військово-професійної підготовки гвардійки вивчають основи військової справи, загартовують характер, розвиваються фізично, вчаться жити за військовим розкладом та звикають до нових умов. (Національна гвардія України)
Тактико-спеціальне заняття з виконання вправ навчальних стрільб. На фото військовослужбовці управління 10 мобільного прикордонного загону ДОЗОР. (Державна прикордонна служба України)
Чоловіки та жінки на службі в Державній прикордонній службі України. «Нове обличчя кордону», ОКПП «Київ». (Державна прикордонна служба України)
Прикордонниці ВПС «Бориспіль – 1». (Державна прикордонна служба України)

ДЕМОКРАТІЯ

Наближаючи державу до європейського розуміння цінності демократії, сектор безпеки і оборони України створює такі умов, за яких усі громадяни України матимуть можливість впливу на рішення влади, відчуватимуть, що їхня думка важлива, а ухвалені державою регулювання не будуть надмірними.

Так, в секторі безпеки і оборони забезпечується цивільний контроль та демократичний нагляд за органами сектору. Державна прикордонна служба України, Національна гвардія України та Збройні Сили України сприяють впровадженню відкритості організацій і залученню громадськості до прийняття рішень, забезпечують реабілітацію та реінтеграцію воїнів АТОООС, які отримали поранення в ході виконання службових обов’язків, а також рівний доступ до інформації та державних послуг через цифровізацію та електронне врядування.

Ветерани і військовослужбовці з України, Великобританії та США грають у волейбол сидячи з членами родин і друзів. Сімейний спортивно-реабілітаційний захід Invictus Unite, організований за підтримки НАТО. (Міністерство у справах ветеранів України)
Міжнародний турнір підрозділів спеціального призначення пам`яті прикордонника Василя Полякова. Спецпризначенці України та Латвії бажають успіху один одному у виконанні стрілецьких вправ. (Державна прикордонна служба України)
Засідання Громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України каденції 2021-2023 років. (Державна прикордонна служба України)
Курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут беруть участь у змаганні з програмування NATO TIDE Hackathon, який організовує Командування НАТО з трансформацій для вирішення викликів взаємосумісності через інновації.
Робота з молоддю в межах всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник». Юні патріоти демонструють навички стрільби, тактичної медицини, спортивного орієнтування, слідознавства та охорони кордону. (Державна прикордонна служба України)
Впровадження нових технологій для покращення доступу до державних послуг при перетині кордону. Зокрема, громадяни можуть отримати відповідь на будь-яке питання з прикордонної тематики за допомогою чат-боту на сайті ДПСУ та чат-боту «ІРА» в Telegram. (Державна прикордонна служба України)

Популярні розділи та сервіси