Центральний музей (м.Черкаси)

НАЗАД

Центральний музей Державної прикордонної служби України урочисто відкрив свої двері для відвідувачів 4 листопада 1996 року. Музей успадкував значну кількість експонатів колишнього Музею прикордонних військ Червонопрапорного Західного прикордонного округу, а також матеріали, зібрані під час військово-польових експедицій та наукових відряджень. Багато експонатів були передані до фонду музею громадськими військово-патріотичними організаціями, ветеранами-прикордонниками та їх сім’ями.

Експозиція музею розміщена у п’яти залах загальною площею понад тисячу квадратних метрів і налічує близько п’яті тисяч експонатів, серед яких є унікальні документи, ексклюзивні фотографії, цінні нагороди, бойові прапори військових частин, макети зброї, особисті речі легендарних прикордонників, газети і листівки минулих часів, експонати образотворчого мистецтва та культового характеру, а також предмети контрабанди, які були вилучені у порушників державного кордону.

Експозиції музею часто змінюються, доповнюються новими експонатами, тематичними виставками.

Фонди музею налічують понад п’ятдесят тисяч бойових реліквій та експонатів, присвячених охороні кордонів українських земель у період від Київської Русі до сьогодення. За час свого існування прикордонний музей став храмом пам’яті та поклоніння для багатьох поколінь захисників кордонів Вітчизни. За цей час його відвідало більше 500 тисяч українців та іноземних громадян.

У 2012 році Центральний музей Державної прикордонної служби України отримав нове місце прописки. Тепер він розміщений в селищі Оршанець, що на Черкащині.

За короткий час було створено по суті нову експозицію, яка отримала схвальні відгуки відвідувачів.

Основною метою та призначенням Музею є збереження і пропаганда історії та традицій Державної прикордонної служби України:

Історичне тлумачення державного кордону як ознаки державності, його політичне та соціальне значення для Української державності, ознайомлення широкої громадськості зі становленням, життям і діяльністю Державної прикордонної служби України;

Національно-патріотичне виховання молоді та підготовка її до служби в Державній прикордонній службі України;

Науково-дослідна робота, пошук і збереження документальних матеріалів, окремих речей, зброї, спогадів, пов’язаних з охороною кордонів України з давніх часів до сьогодення. 

​  

СПИСОК ЗАЛІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО МУЗЕЮ 

ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ЗАЛА №1. Зародження прикордонної сторожі на теренах України

ЗАЛА №2. «Українська революція 1917 – 1921 рр.»

ЗАЛА №3. Участь прикордонників у Другій світовій війні (1939 - 1945 рр.)

ЗАЛА №4. Участь прикордонників у афганській війні (1979 - 1989 рр.)

ЗАЛА №5. Антитерористична операція / операція об'єднаних сил

ЧАС РОБОТИ МУЗЕЮ*:

щодня з 9.00 до 17.00

вихідний - субота, неділя

* - музей знаходиться на території Головного центру підготровки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

Поштова адреса

19601, Україна, Черкаська область, місто Черкаси, селище Оршанець, вулиця підполковника Красніка, 1
-

Форми на запити з публічної інформації можна отримати за адресою

19601, Україна, Черкаська область, місто Черкаси, селище Оршанець, вулиця підполковника Красніка, 1
-

Популярні розділи та сервіси