ЗАЛА №4. Участь прикордонників у афганській війні (1979 - 1989 рр.)

НАЗАД
27 березня 2019 19:33

Афганістан! Це слово увірвалося в життя людей нашої країни як руйнівний смерч, що перекрутив молоді долі, рвав, шматував тіла, нівечив душі. За майже десять років війни (25 грудня 1979 року – 15 лютого 1989 рік) в бойових діях прийняли участь 16375 осіб, загинуло – 3360, повернулося інвалідами – 3560, пропали безвісті – 80. Такою була ціна України у цій війні.

Там у гарячих пісках і холодних суворих горах, на мінних полях і в чужому небі, серед непривітних скель і облич чужого народу гартувалися справжні чоловіки, мужніли їх характери, кувалася бойова майстерність.

Експозиція розпочинається з матеріалів, присвячених афганцям-прикордонникам та сумній статистиці бойових втрат за період війни.

Комплекс матеріалів розповідає про героїчний подвиг старшого сержанта Хамко В.В. – відважного прикордонника, що загинув на афганській землі, але до останнього подиху залишився вірним своєму військовому обов’язку.

Реконструкція намету ілюструє типову обстановку, в якій проживали військовослужбовці під час перебування в складі обмеженого контингенту.

«Афганське» бойове життя назавжди залишилось в пам’яті ветеранів-учасників афганської війни. Незабутні, часто трагічні переживання, залишили свій слід у численних монографіях, спогадах, репертуарі пісень, народжених у вогні Афганістану. До уваги відвідувачів пропонується постійно діюча книжкова виставка «Відлуння Афганських гір».

Панорама «На бойовому завданні», що відображає вихід мотоманевреної групи, та розташована поряд з нею реконструкція гірської місцевості з місцем засідки прикордонного наряду, відтворюють реалістичну картину несення бойового чергування в умовах природного ландшафту Афганістану. Відвідувачі мають змогу ознайомитися із фотографіями та документами, а також зразками зброї, що використовувалась у війні.

Стенд «Афганістан: реквієм у цифрах» та скульптура невідомого автора «Афганський вальс» завершають експозицію.

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}