ЗАЛА №2. «Українська революція 1917 – 1921 рр.»

НАЗАД
14 квiтня 2016 19:23

Експозиція залу «Українська революція 1917-1921рр.» присвячена темі суперечливих та драматичних подій, що пов’язані з процесом відновлення національної держави. Небажання сусідніх країн змиритися з існуванням молодої української держави спонукало новостворений уряд УНР докласти чимало дипломатичних зусиль задля визнання України на міжнародній арені.

Відзначення кордонів та організація їх охорони були складовою відновлення української державності у 1917 – 1921 роках.

Вкрай гостро стояли питання пошуку союзників та визнання територіальних меж країни сусідніми країнами та світовим співтовариством. Події І Світової війни, Лютнева революція та Громадянська війна в Росії вимагали швидкого реагування.

З метою захисту національних інтересів 20 березня 1918р. за ініціативою Воєнного Міністра Центральної Ради, професійного прикордонника Олександра Жуковського було розпочато розбудову Окремого Корпусу кордонної охорони. Очолив корпус полковник Володимир Желіховський, що був призначений Радою Народних Міністрів отаманом корпусу кордонної варти. Фактично це була посада керівника усієї прикордонної структури молодої держави.

Відвідувачі мають змогу ознайомитися з портретами політичних діячів періоду Української революції 1917-1921рр., а також керівниками Окремого Корпусу кордонної охорони, що очолювали його в часи Української народної республіки, Української держави гетьмана І. Скоропадського та УНР Директорії. Реконструкція прикордонного посту, на якому несе службу молодший офіцер, та контрольно-слідової смуги подає реалістичну картину умов несення служби по охороні державного кордону.

В центрі залу розташована тачанка – типовий засіб пересування та ведення бою у 1918-1921рр..

Завершує огляд – експозиція, яка відображає повсякденне життя прикордонної застави.

Популярні розділи та сервіси