Зала № 3. Участь прикордонників у Другій світовій війні (1939 - 1945 рр.)

НАЗАД
27 березня 2019 19:28

Друга світова війна — наймаштабніша світова війна в історії  людства. Почалася 1вересня 1939 року та тривала 2194 днів до 2 вересня 1945 року. В ній брала участь 61 країна (80% населення Землі). Загальні людські втрати досягли 50-55 млн. осіб, з них загинуло на фронтах 27 млн.

Значна частина бойових дій світової війни відбувалася на українській території. Число загиблих та постраждалих українців у цій війні достеменно невідомо.

Першими хто зустрів ворога, були охоронці кордону, саме ті люди, як за свій героїзм та самовідданість завоювали велику повагу від свого народу.

Експозиція залу присвячена участі прикордонників в Другій світовій війні (1939-1945).

Героїчний подвиг та незламність духу прикордонників демонструє реконструкція розташування прикордонної застави, що ніби змушує поринути у вир трагічних подій перших днів війни.

Унікальні документи (організаційні накази, історичні формуляри, статути, топографічні карти, довідки про військові формування, списки особового складу тощо), бойові реліквії (гільзи від снарядів та патронів різного калібру, ручна вогнепальна і холодна зброя та їх фрагменти), нагороди, велика кількість різноманітних видів макетів стрілецької зброї різного виробництва, численні технічні засоби створюють атмосферу жахливого часу найкровопролитнішої війни в світовій історії.

Окрема частина експозиції присвячена діяльності Української повстанської армії. Реконструкція криївки дає можливість ознайомитися із технологією її будівництва та умовами, в яких бійці УПА відстоювали національні інтереси українського народу.

Експозиція завершується груповим фото переможців на фоні зруйнованого Рейхстагу.

Популярні розділи та сервіси