Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
04.10.2016
a
a
a
Консультативна Місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM)

 

У рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС та у контексті реформування цивільного сектору безпеки України в Адміністрації Державної прикордонної служби України започатковано роботу з Консультативною місією ЄС з реформування цивільного сектору безпеки (місія EUAM). Для забезпечення ефективної роботи радників місії в Адміністрації Держприкордонслужби виділено офісне приміщення.

Загалом відбулося 9 робочих зустрічей на рівні керівництва Держприкордонслужби та 53 на експертному рівні з питань розробки стратегічних документів розвитку служби, а також боротьби з корупцією, роботи з громадськістю і ЗМІ, логістики і підготовки персоналу. EUAM ознайомлена із структурою і функціями, станом і перспективами розвитку Державної прикордонної служби України у системі правоохоронних органів України.

Експерти EUAM взяли участь у розробці проекту Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України, Концепції інтегрованого управління кордонами. Домовлено щодо участі експертів Місії у процесі підготовки Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період до 2020 року.

28.08.2015 відбувся візит Голови Місії до пункту пропуску для повітряного сполучення "Бориспіль" з метою ознайомлення із досягненнями Державної прикордонної служби України та напрямами реформування.

Стратегічні радники EUAM 17.09.2015 взяли участь у першому (засіданні оновленого Віртуального аналітичного центру з питань інтегрованого управління кордонами (загалом взяли участь у трьох засіданнях).

За підтримки Місії запроваджено проведення щоквартальних зустрічей Групи з надання підтримки з прикордонного менеджменту BMAG (експерти дипломатичних представництв країн-членів ЄС в Україні, інші країни та міжнародні організації).

Зокрема:

  • 15.05.2015 відбулась перша зустріч BMAG, під час якої були презентовані загальні положення Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України до 2020 року та концепція Державної цільової правоохоронної програми «Реконструкція та облаштування державного кордону» на період до 2020 року»;
  • 03.09.2015 відбулась друга зустріч BMAG, під час якої колег поінформовано про пілотний проект ДПСУ з реформування підходів до охорони кордону.

 

З серпня 2015 року в органах охорони кордону працюють представники Регіонального компоненту EUAM. Мета – моніторинг якості імплементації реформ, започаткованих на центральному рівні.