Європейська інтеграція

Європейська Агенція з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX)

офіційний сайт http://www.frontex.europa.eu

АГЕНЦІЯ FRONTEX

- створена згідно з Регламентом Ради ЄС від 26.10.2004 № 2007/2004.

- штаб-квартира – Варшава, Польща;

Партнери:

прикордонні відомства країн-членів ЄС;

міжнародні організації (Єврокомісія, Рада Європи, Європейський Парламент, Європейська служба зовнішніх зв’язків, Європейські Агенції);

країни, які не входять до складу ЄС (також далі – треті країни);

мережа офіцерів зв’язку (в країнах ЄС і третіх країнах)

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Захист свободи, безпеки та справедливості, гарантія зони вільного руху без перевірок на внутрішніх кордонах ЄС, боротьба з транскордонною злочинністю та допомога у запобіганні терактам. Координація та розвиток європейського управління кордонами відповідно до Хартії основних прав ЄС та концепції інтегрованого управління кордонами.

КЕРІВНИЙ ОРГАН – Рада правління, до складу якої входять по одному представнику прикордонної служби держави – члена ЄС (керівник органу прикордонної охорони), а також 2 представники Єврокомісії.

БЮДЖЕТ АГЕНЦІЇ складається із загального бюджету ЄС та внесків країн Шенгенського простору. Бюджет Агенції на початку створення (2005 р.) становив 6,3 млн. євро, на 2013 рік – 94 млн. євро. У 2020 році бюджет складав близько 460 мільйонів євро.

СПІВПРАЦЯ З ДЕРЖАВНОЮ ПРИКОРДОННОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ

Здійснюється на підставі Робочої Домовленості (Working Arrangement) між Агенцією FRONTEX та ДПСУ щодо встановлення оперативного співробітництва, підписаної 11 червня 2007 року та Планів оперативного співробітництва, що підписуються кожних 3 роки (останній План підписаний 28 червня ц.р. на 2019 – 2021 рр.)

Завдання спільної співпраці:

(1) Протидія нелегальній міграції та транскордонній злочинності засобами прикордонного контролю.

(2) Посилення безпеки на кордонах між країнами-членами ЄС та Україною.

(3) Розвиток добрих стосунків та взаємної довіри між органами прикордонної охорони на кордонах між країнами-членами ЄС та Україною.

НАПРЯМКИ СПІВПРАЦІ
Обмін інформацією, відповідними ситуаційними продуктами/застереженнями
Аналіз ризиків та обмін аналітичними продуктами та інструментами
Оперативне співробітництво
Навчання персоналу
Дослідження та інновації
Інша діяльність та проєкти

Щодо співробітництва з Європейською Агенцією прикордонної та берегової охорони FRONTEX у 2020 році:

проведено спільну операцію «Координаційні пункти. Авіа», в рамках якої троє експертів країн Європейського Союзу перебували в аеропортах України в якості спостерігачів;

взято участь у тренінгах, курсах та семінарах на онлайн-платформі Virtual Aula, зокрема навчання у курсі прикордонної лексики англійською мовою за стандартами ЄС, обмін досвідом в онлайн-семінарі «Незаконній обіг вогнепальної зброї в ЄС, Східній та Південно-Східній Європі», а також участь у 2-ї міжнародній  конференції з біометрії;

на постійній основі здійснювався обмін даними через мережу збору та обміну інформацією щодо виявлення правопорушень в авіаційних пунктах пропуску PULSAR та щомісячний обмін статистичною інформацією в рамках мережі аналізу ризиків країн «Східного партнерства»;

поновлено Угоду щодо співпраці та членства в мережі партнерських академій Агенції FRONTEX, продовжується імплементація в освітній процес кращих європейських практик в рамках долучення Держприкордонслужби до Уніфікованої навчальної програми підготовки прикордонників середнього рівня.

Популярні розділи та сервіси