Міжнародна технічна допомога

Співробітництво з урядом США

Реалізовано сім проектів МТД у сферах інституційної розбудови та протидії незаконному перевезенню ядерних та радіоактивних матеріалів через кордон, за результатами яких:

отримано броньовані спеціальні та патрульні автомобілі, екіпіровка, засоби особистого захисту, засоби зв’язку та навігації, медичне обладнання, навчальне спорядження для 10 мобільного прикордонного загону;

встановлено системи радіаційного контролю у 8-ми пунктах пропуску, отримано підтримку у розгортанні та підвищенні професійної навченості персоналу Групи ремонту та обслуговування систем радіаційного контролю, яку оснащено вимірювальним та ремонтним устаткуванням;

розпочато будівництво навчального тактичного містечка на базі НЦ ДПСУ;

навчальні заклади оснащені комп’ютерним і мультимедійним обладнанням.

Проводилась робота щодо продовження інституційної розбудови відомства. Організовані зустрічі керівництва Адміністрації Державної прикордонної служби України з управлінським складом Міністерства національної безпеки і Митної та прикордонної служби США щодо нарощування співробітництва у сферах реформування прикордонних відомств та удосконалення системи охорони державного кордону, профілювання та аналізу ризиків, підготовки особового складу. Забезпечено роботу тимчасового радника Прикордонного патруля США. Отримано та організовано опрацювання звітів експертів США щодо розвитку системи охорони кордону, застосування мобільних підрозділів, реформування Морської охорони та удосконалення системи висвітлення надводної обстановки в Чорному та Азовському морях.

У рамках ініціативи уряду США щодо підтримки та допомоги Україні (USAI) розпочато виконання проекту з отримання обладнання зв’язку.

Організовано взаємодію з підрозділом спеціальних операцій Прикордонного патруля США (BORTAC). Проведено трьохетапний комплекс заходів із спеціальної тактичної підготовки персоналу мобільного прикордонного загону з подальшим базовим курсом спеціальної підготовки фахівцями Адміністрації по боротьбі з наркотиками США. Залучено тимчасового радника з підготовки пропозицій до зміни навчальних програм спеціальної підготовки особового складу зазначеного підрозділу.

За підтримки Посольства США в Україні розпочато реалізацію другого етапу пілотного проекту з реформування Державної прикордонної служби України «Нове обличчя кордону» для відділів прикордонної служби «Бориспіль» (ОКПП «Київ») та «Краківець» (Мостиський прикз). Укладено дорожню карту взаємодії щодо реформування та розвитку відомчих підрозділів забезпечення внутрішньої та власної безпеки Державної прикордонної служби України.

Впродовж 2 кварталу 2018 року за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки в рамках реалізації спільних проектів міжнародної технічної допомоги, а саме: "Нове обличчя кордону" (реєстраційна картка № 3549 від 16.01.2017 року) та "Нове обличчя кордону 2" (реєстраційна картка № 3288 від 04.04.2018 року) Окремою комендатурою охорони і забезпечення було отримано 650 комплектів тактичного спорядження та запчастини для броньованих автомобільних транспортних засобів, які були передані підрозділам ДПСУ на загальну суму понад 8,9 млн. грн.

В рамках реалізації проекту "Сприяння розвитку підрозділу спеціального призначення ДОЗОР Державної прикордонної служби України" (реєстраційна картка № 3856 від 25.05.2018 року) ОКОіЗ було отримано 10 комплектів тактичного спорядження на суму 2,4 млн. грн.

Загалом у другому кварталі 2018 року Окрема комендатура охорони і забезпечення у рамках реалізації спільних проектів міжнародної технічної допомоги отримала обладнання на суму 11,3 млн. грн.

Популярні розділи та сервіси