Телефон довiри - 1598
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
A-
A
A+
Українська
Для отримання консультації звертайтесь на email: dovira@dpsu.gov.ua

Отримання міжнародної технічної допомоги

11/04/18 - 15:11

Проекти міжнародної технічної допомоги у 2017 році реалізовувалися Окремою комендатурою охорони і забезпечення за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Сполучених Штатів Америки, Канади, Федеративної Республіки Німеччини.

ЗОКРЕМА:

За підтримки Уряду США, реалізовано 4 проекти МТД у сферах інституційної розбудови та протидії незаконному перевезенню ядерних та радіоактивних матеріалів через кордон, за результатами яких отримано екіпіровку, засоби особистого захисту, спеціальне та навчальне спорядження для 10 мобільного прикордонного загону та підрозділів спеціальних дій на воді Одеського та Маріупольського ЗМО на загальну суму понад 54,6 млн.грн.

За підтримки Європейського Союзу реалізовано 2 проекти МТД на загальну суму понад 17,8 млн.грн.

Результатом реалізації проектів МТД з іноземними партнерами та міжнародними організаціями стало отримання від Уряду Канади обмундирування, спорядження, засобів індивідуального захисту на загальну суму понад 6 млн.грн. В рамках реалізації проекту з підвищення потенціалу прикордонних підрозділів у виявленні та припиненні незаконного перевезення хімічно небезпечних матеріалів від уряду ФРН отримано хімічні детектори на загальну суму понад 11 млн.грн.

Загалом упродовж 2017 року ОКОІЗ здійснювала реалізацію 8 проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму понад 78,5 млн грн.

 

Отримане спорядження та обладнання>>>

 

Діяльність Адміністрації Держприкордонслужби у сфері залучення міжнародної технічної допомоги упродовж 2016 року була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України, виконання Плану заходів щодо реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами, забезпечення виконання Державною прикордонною службою України специфічних завдань в особливий період, а також на поглиблення співробітництва з правоохоронними та іншими відомствами іноземних держав.

Основні зусилля були зосереджені на ефективності реалізації проектів міжнародної технічної допомоги (далі – МТД) у сфері посилення прикордонного та міграційного менеджменту, удосконалення системи управління персоналом, протидії корупції, покращення інфраструктури та матеріально-технічної бази прикордонних підрозділів, навчальних закладів Державної прикордонної служби України, проведенні спеціалізованих тренінгів і навчань.

Значна увага приділялася поглибленню співробітництва та обміну досвідом з правоохоронними відомствами іноземних держав.

Проекти міжнародної технічної допомоги у 2016 році реалізовувалися за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Сполучених Штатів Америки, Королівства Норвегії, Федеративної Республіки Німеччини, а також Міжнародної організації з міграції, Міжнародного агентства з атомної енергії, Організації з безпеки та співробітництва у Європі, Програми розвитку ООН.

Загалом упродовж 2016 року здійснювалася реалізація 16 проектів міжнародної технічної допомоги, у заходах яких брали участь усі регіональні управління, органи охорони державного кордону та навчальні заклади Державної прикордонної служби України.

Результатом роботи із залучення МТД у 2016 році стало отримання допомоги на суму майже 451 млн. грн.

Результати співпраці з урядами іноземних країн

(крім США та ЄС) та міжнародними організаціями

У продовження ініціативи уряду Японії про підтримку прикордонного відомства України центральний клінічний госпіталь Державної прикордонної служби України отримав цифровий рентген апарат, комп’ютерний томограф та  відеоендоскопічну систему.

На виконання Меморандуму про взаєморозуміння з Урядом Канади триває робота з отримання медичного приладдя та інструментів (рентген апарата, УЗД комплексу тощо), а також обмундирування, спорядження та засобів індивідуального захисту для військовослужбовців Державної прикордонної служби України.

У рамках ініціативи Великої Сімки «Глобальне партнерство» спільно з урядом ФРН започатковано реалізацію проекту з підвищення потенціалу прикордонних підрозділів у виявленні та припиненні незаконного перевезення хімічно небезпечних матеріалів.

За сприяння Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні проведено двотижневий тренінг для тренерів у рамках розробленого курсу «Протидія терористичним загрозам з використанням кримінального аналізу та аналізу ризиків», відпрацьовано відповідні навчальну програму та посібник. З метою підготовки проектної пропозиції для започаткування нової ініціативи, спрямованої на запобігання неконтрольованому поширенню з України стрілецької зброї та вибухових речовин, проведено два раунди переговорів із залученням представників центральних органів виконавчої влади України.

У рамках співробітництва з урядом Королівства Норвегія:

  • підрозділи Мукачівського прикордонного загону отримали обладнання (дозиметри, радіаційні пейджери, засоби захисту шкіри та органів дихання) для забезпечення належного рівня радіаційної безпеки на українсько-угорському кордоні;
  • підрозділи Чопського прикордонного загону спільно зі словацькими колегами взяли участь у двох проектах МТД, які були спрямовані на обмін досвідом та підвищення рівня взаємодії на кордоні, а також удосконаленню процедур радіаційного контролю.

На виконання Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги від 09.09.2015 досягнуто рішення про визначення Адміністрації Державної прикордонної служби України одним із бенефіціарів коштів, що надаватимуться Україні.

 

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню