Спорт

На спортивних аренах світу

Наші спортивні досягнення

У Державній прикордонній службі України успішно реалізуються завдання Державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2017 роки.

У 2016 році проведено десять чемпіонатів Державної прикордонної служби України: з рукопашного бою, прикладної стрільби пам’яті генерал-майора Момота Ігоря Федоровича, службового двоборства, боротьби самбо пам’яті сержанта Сергія Гулюка, волейболу, гирьового спорту, міні-футболу, легкоатлетичного кросу, багатоборства, спортивного орієнтування, змагання серед родин військовослужбовців «Спортивна сім’я», Кубок Державної прикордонної служби України з міні-футболу серед збірних команд регіональних управлінь та Національної академії, дитячі військово-спортивні естафети «Юний прикордонник».

У вересні-жовтні 2016 року в м. Одеса, Львів та Київ були проведені чемпіонати Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України з неолімпійських видів спорту за програмою комплексних змагань «Динаміада – 2016» серед збірних команд правоохоронних органів та спеціальних служб України.

Спортсмени Державної прикордонної служби України гідно виступили на цих змаганнях, посіли в підсумку в командному заліку: з багатоборства, гирьового спорту, боротьби самбо – 2 місце, легкоатлетичного кросу – 3 місце, рукопашного бою – 1 місце та  вибороли  в особистому заліку 7 золотих, 13 срібних та 6 бронзових нагород.

Гідно підносять авторитет держави на міжнародній спортивній арені представники прикордонного відомства – у 2016 році здобуто:

на  чемпіонатах світу:

3 золоті нагороди – працівник Авраменко Галина (кульова стрільба), працівник Меркушина Анастасія (біатлон), майор Федір Репков (дзю-дзюцу);

5 срібних нагород – працівник Меркушина Анастасія (біатлон), працівник Авраменко Галина (кульова стрільба) – двічі, сержант Андрій Кузьма (дзю-дзюцу), старший сержант Іван Банзерук (легка атлетика);

8 бронзових нагород – прапорщик Мосіяш Валентин, старшина Масловець Ольга (гирьовий спорт), працівник Людмила Василюк, працівник Меркушина Анастасія (біатлон), працівник Галина Авраменко (кульова стрільба) – двічі, молодший сержант Сергєєв Олег (боротьба самбо);

на  чемпіонатах   Європи:

9 золотих нагород – працівник Меркушина Анастасія (біатлон), працівник Авраменко Галина, працівник Людмила Василюк  (кульова стрільба) – двічі, сержант Андрій Кузьма (універсальний бій), молодший сержант Мінеско Дмитро – тричі (кікбоксинг);

5 срібних нагород – майор Чудик Андрій, солдат Прохніцький Євген (універсальний бій), старшина Бобирь Сергій (боротьба самбо), працівник Авраменко Галина (кульова стрільба) – двічі;

6 бронзових нагород  – майор Віктор Рубан (стрільба з лука), солдат Кордяк Степан (універсальний бій), працівники Аліна Махиня, Алдатов Ібрагим, Засєєв Ален (вільна боротьба), старший сержант Ніженко Олексій (боротьба самбо).

36

Дванадцять представників Державної прикордонної служби у складі національної збірної України взяли участь у ХХХІ літніх Олімпійських іграх  у Ріо-де-Жанейро.

За підсумками Олімпійських стартів шість спортсменів прикордонного відомства увійшли до десяти найкращих у змаганнях з вільної боротьби, фехтування та легкої атлетики.

Усього Учасниками Олімпіад були 133 спортсмена Державної прикордонної служби України.

За десять місяців 2022 року представники Державної прикордонної служби України взяли участь у міжнародних змаганнях і показали наступні результати:

5 7 3

Чемпіонат світу з легкої атлетики (м. Белград, Сербія) Марина БЕХ-РОМАНЧУК (потрійний стрибок) - 2 місце;

Чемпіонат світу з гирьового спорту (м. Порту, Португалія) Василь ПОТОКІЙ виборов 1 місце у двоєборстві (вагова категорія до 68 кг) та 2 місце у поштовху (вагова категорія до 74 кг);

Чемпіонат світу з гирьового спорту (м. Порту, Португалія) Василь МИХАЙЛІНЧИК виборов 1 місце у двоєборстві (вагова категорія до 80 кг) та 2 місце у поштовху (вагова категорія до 74 кг);

Чемпіонат світу з гирьового спорту (м. Порту, Португалія) Леон БІЛИЦЬКИЙ виборов 2 місце у двоєборстві (вагова категорія до 95 кг);

Чемпіонат світу з гирьового спорту (м. Порту, Португалія) Василь СЕРЕДЮК виборов 1 місце у двоєборстві (вагова категорія до 95 кг) та 3 місце у поштовху (вагова категорія понад 95 кг);

Чемпіонат світу з універсального бою (м. Ташкент, Узбекистан) Анатолій ЖУРАКІВСЬКИЙ (вагова категорія до 70 кг), 3 місце по програмі «Лайт» та 1 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат світу з водних видів спорту (м. Будапешт, Угорщина) Михайло РОМАНЧУК 2-ві бронзові нагороди (дистанція 800 та 5000 метрів вільним стилем);

Чемпіонат світу зі стрільби кульової (м. Шатору, Франція) Галина АВРАМЕНКО у вправі «Рухома ціль» (MIXED) виборола золоту нагороду;

Чемпіонат світу зі стрільби кульової (м. Шатору, Франція) Галина АВРАМЕНКО у вправі «Рухома ціль» (MIXED) виборола срібну медаль;

Чемпіонат світу зі стрільби кульової (м. Шатору, Франція) Данило ДАНІЛЕНКО у вправі «Рухома ціль» (MIXED) посів 2 місце;

Чемпіонат світу з вільної боротьби (м. Понтеведра, Іспанія) Соломія ВИННИК (вагова категорія до 59 кг) та Анастасія АЛПЄЄВА (вагова категорія до 72 кг) бронзові призерки особисто та у складі команди;

Чемпіонат світу з стрільби кульової (м. Каїр, Єгипет) Дар'я ТИХОВА виборола срібну нагороду серед змішаних пар (50m Rifle Prone Mixed Team) у стрільбі лежачи із малокаліберної гвинтівки;

Чемпіонат Європи з водних видів спорту (м. Рим, Італія) Михайло РОМАНЧУК 1 місце (на дистанції 1500 метрів вільним стилем);

Чемпіонат Європи з легкої атлетики (м. Мюнхен, ФРН) Марина БЕХ-РОМАНЧУК (потрійний стрибок 15,02 м) - 1 місце;

Чемпіонат Європи з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Анатолій ЖУРАКІВСЬКИЙ 1 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат Європи з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Валентин ЖУРАКІВСЬКИЙ 1 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат Європи з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Данило СЕМЕНЯКА 1 місце по програмі «Лайт» та 2 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат Європи з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Антон ЧОБАН 3 місце по програмі «Лайт» та 1 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат Європи з універсального бою (м. Кіріш,, Туреччина) Богдан САХАРНЯН 2 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат Європи з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Максим СЛИШИНСЬКИЙ 2 місце по програмі «Лайт» та 1 місце по програмі «Класик»;

Чемпіонат Європи з греко-римської боротьби (м. Будапешт, Угорщина) Владлен КОЗЛЮК (вагова категорія до 97 кг) - 3 місце;

Чемпіонат Європи з вільної боротьби (м. Будапешт, Угорщина) Соломія ВИННИК (вагова категорія до 59 кг) та Анастасія АЛПЄЄВА (вагова категорія до 72 кг) срібні срібні призерки у складі команди;

Чемпіонат Європи з боксу (м. Єреван, Вірменія) Дмитро ЗАМОТАЄВ (вагова категорія до 51 кг) - 3 місце;

Чемпіонат Європи з боксу (м. Єреван, Вірменія) Юрій ШЕСТАК (вагова категорія до 60 кг) - 3 місце;

Чемпіонат Європи зі стрільби кульової (м. Вроцлав, Польща) Дар'я ТИХОВА у стрільбі з гвинтівки з трьох положень виборола бронзову нагороду;

Чемпіонат Європи з фехтування (м. Анталія, Туреччина) Юлія СВИСТІЛЬ у командних змаганнях з фехтування на шпагах виборола бронзову медаль;

Чемпіонат Європи з фехтування (м. Анталія, Туреччина) Василь ГУМЕН у командних змаганнях з фехтування на шаблях здобув срібну нагороду;

Кубок Європи з дзюдо (м. Рига, Латвійська Республіка) Вадим ЧЕРНОВ здобув звання володаря Кубку Європи у складі команди;

Етап Кубку світу з легкої атлетики серії «Діамантова Ліга» (м. Доха, Катар) Марина БЕХ-РОМАНЧУК (потрійний стрибок) - 2 місце;

Етап Кубку світу з легкої атлетики серії «Діамантова Ліга» (м. Бірмінгем, Англія) Марина БЕХ-РОМАНЧУК (стрибок у довжину) - 2 місце;

Етап Кубку світу з легкої атлетики серії «Діамантова Ліга» (м. Рим, Італія) Марина БЕХ-РОМАНЧУК (стрибки у довжину) - 1 місце;

Кубок світу з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Валентин ЖУРАКІВСЬКИЙ 1 місце по програмі «Класик»;

Кубок світу з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Данило СЕМЕНЯКА 3 місце по програмі «Лайт» та 2 місце по програмі «Класик»;

Кубок світу з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Антон ЧОБАН 3 місце по програмі «Лайт» та 2 місце по програмі «Класик»;

Кубок світу з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Богдан САХАРНЯН 2 місце по програмі «Класик»;

Кубок світу з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Давид ГНАТЮК 1 місце по програмі «Лайт» та 1 місце по програмі «Класик»;

Кубок світу з універсального бою (м. Кіріш, Туреччина) Максим СЛИШИНСЬКИЙ 3 місце по програмі «Лайт» та 2 місце по програмі «Класик»;

Етап Кубку світу зі стрільби кульової (м. Баку, Азербайджан) Дар'я ТИХОВА у стрільбі з гвинтівки (MIXED) виборола срібну нагороду;

Міжнародний турнір з боксу «Странджа-2022» (м. Софія, Болгарія) Олександр ХИЖНЯК (вагова категорія до 75 кг) - 1 місце.