Спортивний комітет (м.Київ)

НАЗАД

Наприкінці грудня 1992 року наказом Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України була створена спортивна команда Прикордонних військ України, до складу якої увійшло багато провідних спортсменів фізкультурно-спортивного товариства "Динамо".

За період свого існування цей підрозділ цілком заслужено посів гідне місце у спортивних колах країни, а його представники неодноразово перемагали на найпрестижніших змаганнях України, Європи та світу. У цьому колективі проходять службу 18 заслужених майстрів спорту, 5 заслужених тренерів країни, 35 майстрів спорту міжнародного класу, близько 40 майстрів спорту та один міжнародний гросмейстер. Культивується 22 види спорту, в 17 з яких спортсмени-прикордонники входять до складу збірних команд України.

З квітня 2002 року на базі підрозділу утворено Спортивний комітет Прикордонних військ України, який дбає про реалізацію державної політики в галузі фізичної культури та спорту, опікує спортивну роботу в прикордонних формуваннях й навчальних закладах військ, а також, звичайно, займається питаннями підготовки спортсменів вищої кваліфікації до участі в офіційних національних та міжнародних змаганнях у складі збірних команд країни.

Очолює колектив спортсменів-прикордонників полковник Микола Подоляк, який започаткував створення на професійній основі у штаті Прикордонних військ України спортивної ланки під назвою «Спортивна команда ПВУ». Тепер це заслужений тренер країни, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. За час свого існування підрозділом завойовано понад 400 медалей чемпіонатів та першостей світу й Європи, майже половина з яких – золоті. Неодноразово прикордонні спортсмени встановлювали світові, європейські та національні рекорди. Серед нагород особливо місце посідають олімпійські відзнаки: 10 золотих, 10 срібних та 8 бронзових медалей. Володарями їх є стрибунка у довжину та потрійним Інеса Кравець (двічі), штовхач ядра Юрій Білоног, борці вільного та греко-римського стилю Іріні Мерлені (двічі), Армен Варданян, шабліст Вадим Гутцайт, стрільці Артур Айвазян, Геннідій Авраменко, велосипедисти Олександр Симоненко та Сергій Матвєєв, стрільці з лука Катерина Дубровіна, Наталія Бурдейна, Олександр Сердюк та Віктор Рубан (двічі), спортивні гімнасти Валерій Гончаров (двічі), Руслан Мезенцев та Роман Зозуля, боксери Василь Ломаченко (двічі), Олександр Усік, Андрій Котельник, стрибун у воду Олексій Пригоров, представниці естафетного бігу 4Х100 м. Єлізавета Бризгіна та Христина Стуй.

Усього Учасниками Олімпіад були 133 спортсмена Державної прикордонної служби України. 

За високі спортивні результати, вагомий внесок у справу примноження слави національного спорту у світі Інеса Кравець нагороджена Почесною відзнакою Президента України, Хрестом "За мужність" та орденом княгині Ольги 3 ступеня, Олександр Симоненко, Юрій Білоног, Валерій Гончаров - орденом "За заслуги" ІІ та ІІІ ступенів, Світлана Готфрид, Роман Зозуля, Руслан Мезенцев, Олексій Сливінський, Вадим Гутцайт- орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, Іріні Мерлені – орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів» та орденом княгині Ольги 3 ступеня, Владислав Прянишніков, Віктор Рубан – орденом "За заслуги” ІІІ ступеня, Варданян Армен, Пригоров Олексій – орденом "За мужність" ІІІ ступеня, Геннадій Авраменко - орденом Богдана Хмельницького, Руслан Пономарьов - орденом князя Ярослава Мудрого та орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Ціла низка провідних спортсменів-прикордонників наказом Голови Державної прикордонної служби України нагороджена медалями "За мужність в охороні державного кордону" та "За сумлінну та бездоганну службу".

Поштова адреса

01601, м. Київ, вул. Володимирська, 30
-

Форми на запити з публічної інформації можна отримати за адресою

01601, м. Київ, вул. Володимирська, 30
-

Популярні розділи та сервіси