телефон довiри - (044) 527 6363
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська

Європейська Агенція з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX)

19/09/17 - 18:31

 

офіційний сайт форуму http://www.frontex.europa.eu

 

згідно з Регламентом Ради ЄС від 14.09.2016 № 2016/1624.

штаб-квартира – Варшава, Польща;

партнери Фронтекс – відомства прикордонної охорони, міжнародні організації.

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ ФРОНТЕКС – Фронтекс сприяє, координує та розвиває управління європейськими кордонами відповідно до Хартії основних прав ЄС та застосовуючи концепцію Інтегрованого прикордонного менеджменту.

КЕРІВНИЙ ОРГАН – Рада правління, до складу якої входять по одному представнику прикордонної служби держави – члена ЄС (керівник органу прикордонної охорони), а також 2 представники Єврокомісії.

БЮДЖЕТ АГЕНЦІЇ складається із загального бюджету ЄС та внесків країн Шенгенського простору. Бюджет Агенції на початку створення (2005 р.) становив 6,3 млн. євро, на 2013 рік – 94 млн. євро, а на 2017, у зв’язку з отриманням нових повноважень, бюджет збільшено до 320 млн. євро.

Оскільки Агенція Фронтекс є оперативним органом – інструментом Євросоюзу щодо забезпечення прикордонної безпеки, пріоритети у її діяльності визначаються на підставі аналізу ризиків у тих напрямках, що потребують найвищої уваги з точку зору незаконної міграції.

ПРАВОВІ ПІДСТАВИ СПІВПРАЦІ З ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБОЮ:

Робоча Домовленість щодо встановлення оперативного співробітництва (2007) та Плани співробітництва на 2010 – 2012 рр., на 2013 – 2015 рр. та на 2016 – 2018 рр.).

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ СПІВПРАЦІ:

  • обмін інформацією;
  • спільний аналіз ризиків;
  • участь у спільних операціях; підготовка персоналу.

ВІДПОВІДНО ДО ПЛАНУ СПІВРОБІТНИЦТВА ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА ЩОРІЧНО:

бере участь у спільних операціях на кордоні:

  • на сухопутних кордонах України з державами-членами ЄС; 
  • зовнішніх морських кордонах ЄС; в пунктах пропуску для авіаційного сполучення;

бере участь у проектах підготовки персоналу:

  • виявлення крадених автомобілів; виявлення підробок у документах; підготовка кінологів; англійська для прикордонників;

а також:

  • впроваджується Єдина навчальна програма для прикордонників (Common Core Curriculum/CCC);
  • впроваджена спільна веб-платформа для прикордонників Virtual-Aula

продовжує обмін інформацією та впроваджує спільний аналіз ризиків:

  • забезпечується обмін відкритою статистичною та аналітичною інформацією;
  • розширено мережу аналізу ризиків країн Східного партнерства.

Щороку спільно з Фронтекс готується Звіт про обстановку на східних кордонах ЄС. З 2015 року – також на українській мові.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ОНОВЛЕНОЇ АГЕНЦІЇ ФРОНТЕКС

У зв’язку із переформатуванням агенція Фронтекс отримує новий мандат із ширшими повноваженнями для залучення сил та засобів країн-членів ЄС з метою виконання спільних завдань. Кількість постійного персоналу агенції збільшується вдвічі. Тепер агенція може купувати власне обладнання, яке буде використовуватись під час здійснення прикордонних операцій. Агенція також створює спеціальний підрозділ швидкого реагування, який складатиметься із близько 1500 прикордонників.

Враховуючи той факт, що Європейський Союз покладає на ФРОНТЕКС основну роль координатора у створенні ефективного прикордонного менеджменту на зовнішніх кордонах ЄС, впровадженні Інтегрованого управління кордоном, розвиток і посилення співпраці Держприкордонслужби з Агенцією є актуальним та доцільним.

Участь у проектах Фронтекс дає змогу продемонструвати спроможність України охороняти спільний з ЄС кордон, відповідати сучасним викликам прикордонній безпеці, бути відкритим рівноправним партнером.

У разі подальшого розвитку плідної та результативної співпраці, Агенція Фронтекс може слугувати свого роду посередником (представником інтересів) України в ЄС у сфері прикордонної безпеки.

Участь у проектах ФРОНТЕКС є частиною існуючого регіонального прикордонного співробітництва із суміжними державами відповідно до чинних двосторонніх міжнародних договорів.

Продовження і посилення співпраці з Агенцією надасть ширші можливості у сферах: оцінки ризиків, перепідготовки фахівців відповідно до загальноєвропейської моделі підготовки персоналу, адаптації системи охорони кордону України та інтеграції її у загальноєвропейську систему інтегрованого управління кордоном,  розвитку сучасних технологій та систем спостереження, автоматизованого паспортного контролю, у тому числі з використанням біометрії.

Протягом 2016 року 15 представників Держприкордонслужби України взяли участь у 9 спільних операціях Фронтекс.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню