телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська

Європейська Агенція з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX)

19/07/19 - 10:31

 

офіційний сайт форуму http://www.frontex.europa.eu

 

 

 

  • штаб-квартира знаходиться у м. Варшава, Республіка Польща;
  • партнери Frontex – відомства прикордонної охорони, міжнародні організації.

ПРАВОВІ ПІДСТАВИ СПІВПРАЦІ З ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБОЮ:

  • Робоча Домовленість щодо встановлення оперативного співробітництва (2007)

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ СПІВПРАЦІ:

  • участь у спільних операціях та тренінгах;
  • підготовка персоналу;
  • спільний аналіз ризиків та обмін інформацією.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ АГЕНЦІЇ FRONTEX:

 

Європейське агентство прикордонної та берегової охорони Frontex сприяє, координує та розвиває управління європейськими кордонами, відповідно до Хартії основних прав Європейського Союзу, враховуючи при цьому концепцію Інтегрованого прикордонного менеджменту.

 

Frontex надає допомогу у виявленні міграційних тенденцій, а також тенденцій у транскордонній злочинній діяльності, аналізі даних, що стосуються ситуації на зовнішніх кордонах ЄС. Frontex здійснює моніторинг обстановки на кордонах і допомагає прикордонним органам обмінюватися інформацією з державами-членами. Агентство також проводить оцінку вразливості для оцінки спроможності та готовності кожної держави-члена ЄС до вирішення проблем на зовнішніх кордонах, включаючи міграційний тиск.

 

Frontex координує та організовує спільні операції на кордоні для надання допомоги державам-членам на зовнішніх кордонах, у тому числі в надзвичайних ситуаціях гуманітарного характеру та порятунку на морі. Агентство забезпечує залучення європейських експертів прикордонної та берегової охорони на оперативних ділянках. Агенція також  забезпечує залучення суден, літаків, транспортних засобів та іншого технічного обладнання, що надається державами-членами ЄС. Крім того, Frontex може здійснювати операції на території країн, які не є членами ЄС.

 

Враховуючи той факт, що Європейський Союз покладає на Frontex основну роль координатора у створенні ефективного прикордонного менеджменту на зовнішніх кордонах ЄС, впровадженні Інтегрованого управління кордонами, розвиток і посилення співпраці Держприкордонслужби з Агенцією є актуальним та доцільним.

 

Участь у проектах Frontex дає змогу продемонструвати спроможність України охороняти спільний з ЄС кордон, відповідати сучасним викликам прикордонній безпеці, бути відкритим рівноправним партнером.

 

З подальшим розвитком плідної та результативної співпраці, Агенція Frontex може слугувати свого роду посередником (представником інтересів) України в ЄС у сфері прикордонної безпеки.

 

Участь у проектах Frontex є частиною існуючого регіонального прикордонного співробітництва із суміжними державами відповідно до чинних двосторонніх міжнародних договорів.

 

Продовження і посилення співпраці з Агенцією надасть ширші можливості у сферах: підготовки фахівців відповідно до загальноєвропейської моделі підготовки персоналу, адаптації системи охорони кордону України та інтеграції її у загальноєвропейську систему інтегрованого управління кордоном,  оцінки ризиків, розвитку сучасних технологій та систем спостереження, автоматизованого контролю подорожуючих.

 

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА:

 

Впродовж 2018 року, 32 представника ДПСУ взяли участь у 10 спільних операціях Frontex («Координаційні пункти», «Ключові точки. Сухопутна ділянка», «Гнучкі оперативні заходи» на сухопутних кордонах України та країн-членів ЄС; «Алексіс», «Вега. Діти», «Ключові точки. Авіа», «Координаційні пункти. Авіа»  в авіаційних пунктах пропуску; морські операції «Посейдон», «Мінерва» та «Теміс»).

 

Забезпечено якісне проведення операції Frontex «Координаційні пункти» в авіаційних пунктах пропуску «Бориспіль (термінал D)», «Київ (Жуляни)», «Львів аеропорт», «Одеса аеропорт», у пунктах пропуску на сухопутній ділянці кордону «Кучурган», «Нові Яриловичі», а також розпочато роботу нових координаційних пунктів «Бачівськ» та  «Одеський морський торгівельний порт».

 

Навчальні заклади Державної прикордонної служби України продовжують активне впровадження в освітній процес «Уніфікованої програми підготовки прикордонників країн ЄС» (англ. Common Core Curriculum, CCC).

 

З метою продовження адаптації української системи підготовки прикордонників до стандартів Європейського Союзу у листопаді 2018 року розпочався процес приєднання Академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького до мережі Академій Партнерства Frontex.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню