Від початку демаркаційних робіт на українсько-російському кордоні встановили 13 основних прикордонних знаків

НАЗАД
14 листопада 2012 09:36

У квітні цього року на кордоні з Росією розпочалася стадія проведення польових робіт з виносу лінії державного кордону на місцевість. Наразі вже встанов

У квітні цього року на кордоні з Росією розпочалася стадія проведення польових робіт з виносу лінії державного кордону на місцевість. З цього часу міждержавній комісії вдалося повністю визначити проходження лінії держкордону на Чернігівсько-Брянській ділянці із зазначенням точок для встановлення 631 прикордонного знаку на 222 кілометрах, і узгодити її вздовж 56 кілометрів на Сумсько-Брянському відрізку, уточнивши точки розташування ще 207 знаків. Наразі на українсько-російській ділянці вже встановили 13 основних прикордонних знаків.

Нагадаємо, що 7 листопада поточного року на кордоні України та Росії, неподалік населеного пункту Сеньківка, за участю першого заступника Міністра закордонних справ України Руслана Демченка, статс-секретаря – заступника Міністра закордонних справ Російської Федерації  Григорія Карасіна, Голови Державної прикордонної служби України Миколи Литвина, керівника Прикордонної служби ФСБ РФ Володимира Пронічева, представників місцевої влади та інших членів делегацій відбулося встановлення першого основного прикордонного знака.

Варто зазначити, що після зникнення з політичної карти світу СРСР, Україна і Росія погодилися зупинитися в межах адміністративних кордонів, що автоматично набули статусу державних. Пройшло майже 6 років до того як було укладено базовий Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 30 травня 1997 року, про визнання суверенітету, державних кордонів і територіальної цілісності двох держав, відсутність територіальних претензій один до одного.

Протягом 1998 по 2003 років спільна комісія провела 18 спільних засідань стосовно вирішення проблеми неузгоджених ділянок. Таких на  початку виявилося 33, згодом їх стало 12 і до останнього засідання лишилося 6. Бралося до уваги все, що тільки могло би мати значення, навіть час побудови об’єкту. Якщо будівництво було до проголошення незалежності – господар отримував перевагу, оскільки не міг передбачити такого розвитку політичних подій. Якщо ж таке сталося вже під час існування суверенних держав – це порушення, яке потрібно було усунути. 28 січня 2003 року був підписаний і ратифікований парламентами у квітні наступного року договір про українсько-російський державний кордон. Проте документ не містив норм щодо проведення подальшої демаркації. І тільки 17 травня 2010 року між Україною і Російською Федерацією було підписано відповідну міждержавну угоду про демаркацію українсько-російського державного кордону, яка набула чинності вже 29 липня. У грудні того ж року було створено спільну компетентну комісію, яка відтоді провела 11 засідань.

За нормами, визначеними режимом державного кордону, всі роботи на рубежі проводитимуться із обов’язковим попередженням суміжної сторони. Загалом протяжність сухопутної ділянки українсько-російської межі становить майже 1975 кілометрів. В середньому, в залежності від рельєфу, на одному кілометрі кордону мають бути встановлені 3-4 основних знаки. Щоб демаркувати відстань від Сеньківки до Азову, в Україні на складах вже є достатня кількість знаків.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси