В Оршанці пройшли змагання дільничних інспекторів Державної прикордонної служби України

НАЗАД
13 листопада 2015 13:26

Справжній квест із випробуваннями влаштували на Черкащині для дільничних інспекторів Державної прикордонної служби України. Змагання проходили 10-12 листопада на базі Навчального центру Державної прикордон

Справжній квест із випробуваннями влаштували на Черкащині для дільничних інспекторів Державної прикордонної служби України. Кожен інспектор-прикордонник, екіпірований зброєю та спецзасобами, змагався у водінні транспортними засобами, демонстрував свої знання по виявленню слідів порушника на контрольно-слідовій смузі, пошуку поранених, наданні їм першої медичної допомоги та інші вміння та навички, необхідні інспектору для виконання завдань за призначенням.

Змагання проходили 10-12 листопада на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.  За звання кращих боролися інспектори та команди з 5 регіональних управлінь Держприкордонслужби. Змагання пройшли в два етапи – індивідуальна першість та естафета.

Під час першої частини змагань оцінювали індивідуально кожного, а саме - знання теорії та практичні навички. Друга частина проводилась у формі естафети, де показники кожного учасника впливали на результат команди.

Після складання комплексного тесту на теоретичні знання на кожного прикордонника чекали практичні індивідуальні завдання на п’яти навчальних точках. Практика розпочалась з контрольно-слідової смуги, яка полягала в тому, що кожен інспектор отримував різноманітними завданнями. На наступному етапі кожен з них, здаючи правову підготовку, повинен був скласти схему виявлення ознак протиправної діяльності та скласти протокол адміністративного правопорушення. На третій, так званій «технічній точці», учасники демонстрували вміння керувати мотоциклом або автомобілем, та  в разі необхідності, усувати їхні несправності.  На четвертому етапі  кожен показав влучність стрільби з пістолета та автомата. На останньому етапі індивідуальної першості був оцінений фізичний стан учасників, а саме на них чекала здача заліку з особистої безпеки та застосування сили, а також здача бігу на 1 км, виконання комплексної силової вправи та надання медичної допомоги.  

Запальна боротьба точилася також між командами. Естафета пройшла у п’яти секторах. На старті змагань кожен  учасник з п`яти команд, за командою судді, повинен був екіпіруватись, сісти на мотоцикл і здійснити моніторинг державного кордону по визначеному маршруту руху. В даному секторів кожного учасника перевірили на пильність шляхом виявлення ним контрабанди. По маршруту руху, виявивши ознаки порушників державного кордону, учасник повинен був вжити заходи щодо їх збереження та заповнити картку вивчення слідів. Про виявлення порушників інспектор повідомляв свій підрозділ, використовуючи сигнальний пістолет.

У секторі - «Організація спостереження» -  за допомогою тепловізора вели спостереження, виявляли умовного порушника і визначали відстань до нього. Долаючи умовно заболочену місцевість, прибували до третього сектору, де встановлювали сигналізаційний прилад «Хміль» та організовували приховане спостереження, виявляли порушника та здійснювали його затримання, використовуючи вміння рукопашного бою, і виконували вправу зі стрільби.

В наступному секторі команда здійснювала орієнтування місцевості за допомогою компасу, для того щоб знайти пораненого та надати першу медичну допомогу. Якщо учасники пильно несли службу, то вони виявляли пастки, які були у вигляді муляжів розтяжок-гранат.  

У п’ятому секторі інспекторами-учасниками було організовано пошук на ділянці відповідальності та обладнання прихованого поста спостереження. Цей етап змагань кардинально змінений, порівняно з проведенням змагань  в минулі роки. В цьому секторі застосовувався квадрокоптер, при виявлені якого інспектори здійснювали доповідь. Також вони повинні були вести приховане спостереження з будь-якої інженерної споруди. Після чого висувалися до фінішу, долаючи смугу перешкод, де був зафіксований загальнокомандний час.

За підсумками естафети місця розподілились наступним чином: перше місце посіла команда Західного регіонального управління, друге місце зайняла команда Східного регіонального управління, третє – команда Північного регіонального управління. В індивідуальній першості звання кращого інспектора здобув військовослужбовець Західного регіонального управління старшина Строган. Р.В.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси