Управлінням озброєння та техніки Адміністрації Держприкордонслужби проведено підсумкові збори керівників інженерно-технічних відділів всіх органів охорони кордону та регіональних управлінь

НАЗАД
21 жовтня 2018 08:37

Проведення занять було сплановано так, аби охопити максимальне різномаїття технічних засобів охорони кордону на суші, на морі, на річках та лиманах.

Учасники зборів отримали можливість практично познайомитися із унікальною системою оптико-електронного спостереження (СОЕС), яка сьогодні функціонує на ділянці українсько-молдовського кордону. Але в найближчій перспективі така система буде запроваджена і на інших напрямках.

Динаміка розвитку подій на кордоні часто вимагає оперативного реагування та розгортання нових місць несення служби, коли виходячи з розвитку обстановки, відбувається посилення певних напрямків. Технічне забезпечення таких заходів має бути на відповідному рівні. Саме тому, за наказом Голови Держприкордонслужби управлінням озброєння та техніки було розроблено та запроваджено облаштування в органах охорони державного кордону мобільних модулів, призначених для тривалого несення служби. Ці модулі розгортаються на базі вантажних автомобілів та забезпечують автономність прикордонних нарядів від 3 до 14 діб. Оскільки, новація запроваджена тільки цього року, під час зборів керівники інженерно-технічних відділів мали змогу побачити зразкове розгортання такого модулю. Але паралельно й обмінювалися досвідом із його застосування на своїх ділянках відповідальності.

Мобільні модулі на базі автомобіля це наступний крок у системі розгортання тимчасових місць несення служби. В Держприкордонслужбі є практика застосування мобільних плавучих постів, що розташовуються на річкових та лиманських ділянках в період активної навігації.

Нарощування морської компоненти, актуальність захисту водних кордонів, посилення контролю за надводною обстановкою також не залишилося поза увагою учасників зборів. Фахівці інженерно-технічного профілю відвідали пости технічного спостереження, корабельно-катерний склад Морської охорони, ознайомилися з наявним озброєнням, обладнанням, екіпіруванням.

«Головними завданнями цих зборів ми ставили: по-перше, проведення зразкових занять за визначеними темами, намагаючись максимально охопити всі напрямки інженерно-технічного забезпечення, а по-друге, обмін досвідом всіх учасників зборів. Адже, розвиток науки і техніки, динаміка обстановки на кордоні, зміна тактики дій порушників, все це вимагає оперативного опанування фахівцями технічних новинок, швидкого та ефективного реагування на виклики та загрози. Саме тому ми прагнемо, щоб наші офіцери були навчені і готові застосувати свої знання та досвід на будь-якому напрямку, де буде призначено наказом», - зазначив начальник управління озброєння та техніки Адміністрації Держприкордонслужби України генерал-майор Сергій Букоємський.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси