Під час футбольного чемпіонату Європи державний кордон України перетинає все більше людей

НАЗАД
05 жовтня 2012 14:06

Сьогодні в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Павла Шишоліна.

Сьогодні в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Павла Шишоліна. Він розповів, яка ситуація з пропуском осіб та транспорту через державний кордон під час проведення в Україні футбольного чемпіонату Європи з футболу.

Загалом, починаючи з 5 червня, зазначив Павло Шишолін, майже на 23% збільшилася кількість осіб та у 2 рази кількість транспортних засобів, що перетнули державний кордон України (2 мільйона осіб та 500 тисяч транспортних засобів). Це в першу чергу пов’язано з проведенням в Україні футбольного чемпіонату Європи та літнім туристичним сезоном.

Павло Шишолін зауважив, що у ході підготовки до зустрічі учасників, гостей та вболівальників футбольного чемпіонату Державна прикордонна служба України провела значний комплекс заходів з підготовки інфраструктури пунктів пропуску та «зеленого» кордону, вдосконалення технології пропускних операцій, створення системи управління та реагування на різні зміни в обстановці, організації взаємодії з українськими та закордонними правоохоронними органами та підготовки персоналу тощо.

Всього було визначено 32 основних та 20 додаткових пунктів пропуску, через які будуть слідувати гості чемпіонату. Технічна складова всіх пунктів пропуску була неодноразово протестована та включена до загальної відомчої системи паспортного контролю. У 30 пунктах пропуску встановлено нові комплекси паспортного контролю, ще у 22 пунктах пропуску – комплекси паспортного контролю повністю оновлені. Крім 700 діючих та реконструйованих робочих місць контролерів, встановлено ще 237 додаткових. Нова система комплексів паспортного контролю – це сучасні, швидкісні пристрої з елементами біометричного контролю. У комплексному поєднанні всі інновації дозволяють оформляти пасажирів з розрахунку до 20 секунд на одну особу.

В основу технологій пропускних операцій закладено інноваційні підходи та враховано вимоги UEFA. Для аеропортів, це перш за все отримання попередньої інформації про пасажирів, проведення оформлення у літаку, біля трапу, на окремих євросмугах за спрощеними технологіями та у буферних зонах за допомогою мобільних комплексів. В пунктах пропуску на українсько-польському кордоні застосовується принцип однієї зупинки без виходу пасажирів з транспортних засобів і пропуск організованих груп на єврокоридорах. Починаючи з 5 червня, почала діяти процедура спільного оформлення осіб та транспортних засобів контролюючими органами України та Польщі. Це дозволило в 2,5 рази зменшити час перевірки в пунктах пропуску та відповідно значно прискорити перетин кордону.

Початок футбольного чемпіонату знаменується прибуттям в Україну як неорганізованих груп іноземних гостей, так і в складі організованих. Більшість вболівальників прибувають автомобільним транспортом та літаками. Загалом, починаючи з 5 червня, прикордонниками оформлено 350 літаків, майже 220 автобусів та 100 потягів, якими прямували гості чемпіонату. І хоча пасажиро-транспортний потік збільшується, суттєвого накопичення транспорту на кордоні немає.

Для комфортного та швидкого перетинання державного кордону іноземними громадянами прикордонне відомство приділило особливу увагу мовній підготовці інспекторів прикордонного контролю. Мовна підготовка організовувалася на базі відомчих навчальних центрів, Київського національного університету ім. Т. Шевченка та у 34 відділах прикордонної служби. До неї активно залучалися експерти США, Місії EUBAM, МОМ та навчальних центрів Туреччини. Загалом підготовку пройшли понад 5500 інспекторів прикордонної служби, які безпосередньо зустрічають гостей. Крім цього, до пунктів пропуску, що задіяні під Євро-2012, з Національної академії Держприкордонслужби додатково направлено майже 50 офіцерів та курсантів, які вільно володіють іноземними мовами.

Крім того, в роботі щодо пропуску іноземців активно задіяні експерти від Європейської агенції з охорони зовнішніх кордонів Європейського Союзу FRONTEX. Всього в Донецьку, Харкові, Львові та Борисполі перебувають 12 офіцерів з Польщі, Португалії, Нідерландів, Франції та Німеччини.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси