Кількість наркотичних засобів та зброї, що виявляється чотирилапими охоронцями кордону, зростає

НАЗАД
09 вересня 2013 14:20

Частка затримань за допомогою службових собак сягає близько 50% у виявленні наркотиків, 70% – психотропних речовин, 80% – боєприпасів тощо. Як свідчить статистика, переміщення наркотикі

150 грамів наркотичної речовини виявили вчора на Житомирщині. Знайшли її під час оформлення потяга «Санкт-Петербург – Одеса», який прямував через пункт пропуску «Виступовичі». Речовина була прихована за обшивкою труб опалення в туалеті, а знайти її в конструктивних особливостях вагона допоміг службовий собака, який і вказав своєму інструктору на сховок. Серед інших значних цьогорічних затримань на рахунку службових собак виявлення 1750 набоїв на кордоні з Польщею, більше 6 тисяч пігулок психотропної дії в середині матрацу в одному з вагонів потяга на ділянці Чернівецького  прикордонного загону та 6 кілограмів марихуани в поїзді, який слідував у Росію через Сумську область.

Варто зауважити, що чотирилапі є незмінними помічниками прикордонників. Адже частка затримань за допомогою службових собак сягає близько 50% у виявленні наркотиків, 70% – психотропних речовин, 80% – боєприпасів тощо. Як свідчить статистика, переміщення наркотиків здійснюється переважно легковим автотранспортом та залізницею. І саме службові собаки допомагають знайти ретельно приховані товари чи предмети в конструктивних особливостях. Незмінна їх частка по виявленню наркотиків та зброї  і серед особистих речей людей, під одягом  та в кишенях.  З кожним роком збільшується й кількість затриманих вибухових речовин, що виявляються кінологічними групами. Цього року зросла кількість затримань службовими собаками наркотичних засобів (у 1,2 рази), зброї (у 1,1 рази), вибухових речовин (в 1,5 рази).

Останніми роками в Державній прикордонній службі України відбувається активний розвиток системи підготовки кінологічних кадрів і дресирування службових собак та їх використання у службі. Для цього удосконалюється методика і техніка дресирування службових собак, досвід кращих кінологів запроваджується у навчальний процес, вдосконалюється навчально-матеріальна база та розвивається міжвідомче і міжнародне співробітництво з питань кінології.

Загалом, сьогодні в охороні державного кордону використовується більше 1200 службових собак, які задіяні до розшукових дій прикордонної служби та прикордонного контролю, натреновані на пошук наркотиків, вибухівки, зброї, боєприпасів. Також у кінологічному начальному центрі прикордонного відомства цього року вже пройшли базову підготовку, підвищення кваліфікації та перепідготовку 185 інспекторів-кінологів та 50 молодших інспекторів прикордонної служби. Додатково розпочато підготовку військовослужбовців, які щойно вступили на службу.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси