Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
Новини
a
a
a
20.04.2017 09:05
За ініціативи Держприкордонслужби відбулась нарада представників національних інституцій України з питань РХБЯ ризиків

Учора під головуванням першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Василя Серватюка було проведено другу щорічну нараду представників національних інституцій України з питань РХБЯ ризиків (у рамках реалізації ініціативи ЄС «Центри передового досвіду зменшення РХБЯ загроз»). Зазначена Ініціатива ЄС була започаткована у 2010 році для співробітництва і координації між залученими державами та міжнародними установами з метою підвищення можливостей захищеності та ефективної боротьби з РХБЯ загрозами.

В ході обговорення учасники провели аналіз ситуації у зазначеній сфері, а також представили іноземним партнерам консолідовану позицію держави з питань зменшення РХБЯ загроз.

«Питання РХБЯ безпеки для України є особливо важливим з огляду на те, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей є висока концентрація промислових об'єктів з радіоактивними та хімічними матеріалами, три могильники радіоактивних відходів, що залишилися з радянських часів. Також викликають занепокоєння постійні заяви Росії щодо розміщення в Криму та уздовж українсько-російського кордону ядерної зброї та засобів доставки», -  зазначив під час свого виступу Василь Серватюк.

Він також додав, що відсутність національної групи експертів та контактної особи від України в Регіональному секретаріаті негативно впливала на оперативність прийняття рішень, що до цього часу не давало змоги ефективно відстоювати інтереси України та приймати відповідні рішення.

З метою підвищення потенціалу у боротьбі із сучасними загрозами та готовності до врегулювання кризових ситуацій техногенного та природнього характеру Адміністрація Держприкордонслужби отримала доручення Уряду України виступити відомством, що виконує технічні функції національного контактного центру у Регіональному секретаріаті Ініціативи.

На сьогоднішній день у рамках зазначеної ініціативи вже реалізується п’ять проектів допомоги, щодо двох – ведуться переговори про започаткування.

Також наприкінці наради учасники обговорили питання підготовки національного стратегічного документа щодо забезпечення РХБЯ безпеки.

Відгуки та коментарі
інший код
опублікувати