Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
Новини
a
a
a
12.01.2017 11:06
У минулому році за негативними статтями з лав Держприкордонслужби звільнено 905 осіб

У Державній прикордонній службі чітко витримується принципова позиція в боротьбі з корупцією. Протидія корупції, поряд із забезпеченням безпеки на державному кордоні, була і залишається пріоритетною для Державної прикордонної служби України.

Нині у прикордонному відомстві триває другий етап антикорупційної програми, яка реалізується за двома основними напрямками, це реформування відомчої внутрішньої безпеки та продовження проекту «Нове обличчя кордону». В цьому активну допомогу надають партнери із США, МОМ та європейських Місій.

Водночас, на найменші спроби зловживань, у прикордонному відомстві відбувається жорстке та відповідне реагування. В цьому напрямку активно працюють підрозділи внутрішньої та власної безпеки прикордонного відомства у взаємодії з іншими правоохоронними органами. У результаті, лише в минулому році проведено 2,4 тисячі розслідувань і перевірок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто майже 6 тисяч осіб, кримінальні провадження відкрито стосовно 206 прикордонників, 45 з яких засуджено, за негативними статтями звільнено 905 осіб, у т.ч. 31 – з позбавленням військового звання.

Разом з тим варто відмітити позитивні зрушення у створенні ефективної системи запобігання і протидії корупції. Значно збільшуються випадки відмов прикордонників від хабарів, які пропонують громадяни. Результатом усіх проведених заходів у минулому році було різке збільшення випадків відмов прикордонників від запропонованої неправомірної вигоди у пунктах пропуску та контрольних пунктах в’їзду-виїзду. Всього 2016 році  задокументовано 1022 випадки відмов від хабарів (у 2015 році - 275).

Наголосимо, що позиція Держприкордонслужби і надалі буде безкомпромісною до будь-яких корупційних проявів і зловживань, а курс на подолання корупції залишиться незмінним.

Звертаємося до усіх громадян не пропонувати кошти посадовим особами прикордонного відомства, а у разі вимагання від вас хабара негайно повідомляти на телефон гарячої лінії. 

Відгуки та коментарі
інший код
опублікувати