Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
13.02.2017
a
a
a
Голова Держприкордонслужби України та начальник Департаменту прикордонної поліції Республіки Молдова підписали ряд документів про співпрацю

Сьогодні відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Прем'єр-міністром Республіки Молдова Павлом Філіпом.

Під час зустрічі обговорювалися першочергові питання українсько-молдовського співробітництва, зокрема у торговельно-економічній сфері, інфраструктурі, екології, регіональній та прикордонній співпраці. Серед останньої висловлювалися перспективи розширення практики спільного контролю у міжнародних пунктах пропуску на українсько-молдовському державному кордоні і реалізації конкретних інфраструктурних проектів. Також Володимир Гройсман висловив зацікавленість Уряду в реалізації до кінця цього року спільного контролю в пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ».

Прем’єр-міністри України і Молдови підписали Дорожню карту розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік, яка передбачає, зокрема завершення демаркації державного кордону та взаємного визнання прав власності. Крім того, Прем’єр-міністр України зазначив, що буде утворена група фахівців для напрацювання усіх необхідних рішень для завершення процесу.

Начальник Департаменту прикордонної поліції Республіки Молдова Фредолін Лекарь та Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, які взяли участь у зустрічі, оцінюючи результати охорони державного кордону відзначили, що спільними зусиллями забезпечено належний рівень прикордонної безпеки та цілісність державного кордону.

Також у ході зустрічі Віктор Назаренко та Фредолін Лекарь підписали протокол між Адміністрацією Держприкордонслужби України і департаментом Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова про контактні пункти та основні технологічні принципи організації обміну  інформацією про осіб та транспортні засоби, на яких особи перетинають українсько-молдовський державний кордон.

Вже під час двосторонньої зустрічі керівники прикордонних відомств обговорили підсумки охорони спільної ділянки державного кордону у 2016 році та основні напрямки розвитку співробітництва у 2017 році. Зокрема, Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко наголосив на необхідності активізації спільної діяльності з пошуку міжнародних інвестицій, які направлені на підвищення ефективності охорони кордону та розвитку співробітництва між прикордонними відомствами України та Молдови. За підсумками зустрічі сторони