Держприкордонслужба та СБУ поінформували про результати спільної роботи у сфері боротьби з організованою злочинністю на державному кордоні

НАЗАД
23 березня 2015 17:35

13 березня в Будинку Уряду відбулася спільна прес-конференція Голови Держприкордонслужби України Віктора Назаренка та першого заступника Голови Служби безпеки України Юрія Артюхова. Вони поінформували про основні результати співпраці відомств у сфері боротьби з організованою злочинністю на державному кордоні.

13 березня в Будинку Уряду відбулася спільна прес-конференція Голови Держприкордонслужби України Віктора Назаренка та першого заступника Голови Служби безпеки України Юрія Артюхова. Вони поінформували про основні результати співпраці відомств у сфері боротьби з організованою злочинністю на державному кордоні.

Під час виступів зазначалося, що спільна діяльність служб у сфері протидії транскордонній злочинності, зважаючи на вимоги часу та керівництва держави, набула нового відчутного імпульсу. Зокрема серед окремих напрямків співпраці визначалося здійснення спільного кримінального аналізу та оцінки ризиків, створення об’єднаних оперативних груп, а також планування і проведення цільових міжрегіональних операцій.

«Ми спільно впроваджуємо сучасні форми та методи виявлення осіб, причетних до екстремізму, пошуку засобів терору та диверсій, вдосконалюємо способи протидії незаконній міграції, торгівлі людьми та економічній злочинності», - сказав Віктор Назаренко.

Що стосується протидії незаконній міграції. З жовтня минулого року спільними зусиллями відомств було викрито 23 канали, встановлено 65 осіб причетних до їх діяльності, та розпочато 13 кримінальних проваджень за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. При цьому скоординовані заходи проводяться в ряді регіонів України як на каналах в’їзду і концентрації мігрантів, так і на напрямках вибуття з України. На сьогодні вже ліквідовано 7 каналів та затримано 13 організаторів. Загалом за цей період затримано1080 нелегальних мігрантів, ще 5240 потенційних мігрантів не пропущено в Україну.

Іншим важливим завданням Служб є протидія міжнародній торгівлі людьми. Так, з початку року затримано 5 організаторів цього виду злочинної діяльності. Зокрема, в Житомирській області 2 громадянам України висунуто підозру в переправленні співвітчизників до Туреччини з метою трансплантації органів, а на Київщині зловмисники вербували українських жінок для подальшої експлуатації у сфері секс-індустрії в країнах Близького Сходу. Крім того, в Херсонській області упереджено примусове вивезення українських дітей та інвалідів для залучення до жебрацтва на території Росії та в тимчасово окупованому Криму.

За всіма фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 149 ККУ «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини».

У ході заходу зазначалося, що, на виконання визначених Президентом України завдань, з жовтня 2014 року було кардинально посилено протидію незаконному переміщенню через кордон товарів і вантажів.

За цей час, без урахування смуги безпеки в зоні проведення АТО, припинено незаконне переміщення товарів на загальну суму понад 80 мільйонів гривень. В основному це сигарети (південна і західна ділянки), спирт та алкогольні вироби (кордон з Молдовою), продукти харчування та промислові товари (східна ділянка, особливо в межах Сумської області).

Основним контрабандним товаром були і залишаються тютюнові вироби. Лише з жовтня припинено незаконне переміщення майже 1,5 мільйонів пачок сигарет. Для прикладу, на Чернівецькому та Мукачівському напрямках припинено 66 спроб переміщення до Румунії майже 350 тисяч пачок сигарет, а на Придністровському сегменті лише в лютому затримано понад 325 тисяч пачок сигарет на суму більше 7 мільйонів гривень. Також 3 березня прикордонники Луцького загону спільно з співробітниками СБУ викрили канал переміщення залізницею сигарет до Польщі. Із тайників, що були обладнані всередині колод, вилучено майже 25 тисяч пачок сигарет. За декілька днів у пункті пропуску «Порубне» в ході огляду вантажівки з пиломатеріалами виявлено 125 тисяч пачок сигарет. Ще сигарети виявлялись у вантажних вагонах під рудою, в деревному вугіллі, обладнаних подвійних днищах та стінках автомобілів.

Відмічається активізація контрабандного переміщення споживчих товарів на східній ділянці. Тільки в Сумській області припинено 44 спроби переміщення поза пунктами пропуску сала, сиру, взуття та інших товарів широкого вжитку на суму 1,5 мільйона гривень.

Крім того, упереджено16 спроб вивезення бурштину загальною вагою майже 300 кг. Найбільші партії «сонячного каміння» виявлені в пункті пропуску «Рава-Руська» та аеропортах «Бориспіль», «Жуляни» і «Львів». Так, 22 лютого в аеропорту Львова було затримано 3 осіб з 75 кг бурштину вартістю понад 2,5 мільйона гривень.

У пункті пропуску «Ягодин», що на кордоні з Польщею, припинено спроби незаконного ввезення комп’ютерної техніки та кондитерських виробів за сприяння корумпованих посадовців контрольних служб. За даними фактами розпочато кримінальні провадження. Зокрема, 6 листопада минулого року задокументовано факт порушення порядку процедури прикордонно-митного оформлення великої партії оргтехніки. Інший випадок стався 4 лютого цього року. З Польщі в Україну везли кондитерські вироби, фактурна вартість яких складала 19,3 тисячі євро. Проте за матеріалами, отриманими у ході взаємодії зі службами Німеччини, було встановлено, що дійсна фактурна вартість зазначеного товару складає більше 32 тисяч євро.

Також припинено ряд злочинних схем в морських та річкових портах. Зокрема на Дунаї упереджено декілька спроб незаконного переміщення нафтопродуктів. Як приклад, в лютому спільно з СБУ в Ренійському порту викрито канал незаконного ввезення високоякісного пального під видом вторинних нафтопродуктів. Затримано російське судно з понад 1600 тоннами платформату (присадки для нафти), який намагались ввезти з ухиленням від сплати податків. Організатори злочинних схем також намагаються використати Миколаївські порти для фальшивого транзиту сигарет з Білорусі в Туреччину, реально повертаючи їх в Україну. Вже у цьому місяці в ході спільних заходів нами виявлено 23 контейнери з сигаретами такого транзиту. Проводиться перевірка.

Результативною є взаємодія відомств і на Кримському напрямку. У лютому викрито канал незаконного переміщення до Криму продуктів харчування. У двох випадках затримано 14 автомобілів, що перевозили понад 270 тонн продуктів за підробленими документами та з ухиленням від сплати податків. Розпочато 6 кримінальних проваджень. Виявлено та припинено кілька спроб незаконного переміщення значних партій валюти (91 тисяча доларів США, 4,93 мільйона гривень, 709 тисяч рублів РФ), кольорових та дорогоцінних металів, серед яких 8,6 кг виробів із срібла, майже 150 кг міді та латуні.

Загальна попередня вартість затриманих товарів на адмінмежі з Кримом складає майже 10 мільйонів гривень.

Окремо оговорювалися питання спільних зусиль в смузі безпеки в районах проведення АТО.

У цьому році поза контрольними пунктами в'їзду-виїзду було затримано 15 осіб, які підозрюються в сепаратизмі, 263 транспортні засоби, понад 470 тонн продуктів харчування, в тому числі 275 тонн м’ясопродуктів, більше 70 тисяч літрів спиртних напоїв. Також припинено незаконне ввезення з неконтрольованої території Донбасу 1400 тонн насіння соняшниката 10 тисяч тонн вугілля. Крім того, продовжуються спільні заходи з протидії переміщення з неконтрольованих районів пального низької якості, що завозиться з Ростовської області. Тільки на КПВВ «Курахове» у 6 випадках було затримано 216 тонн дизпалива та 6 тонн бензину. За наявними даними злочинні угруповання мали намір незаконно перемістити 50 тисяч тонн пального.

Усі затримані товари та вантажі встановленим порядком передаються співробітникам Фіскальної служби та МВС. За попередніми оцінками вартість товарів та вантажів, затриманих в смузі безпеки в поточному році, складає майже 100 мільйонів гривень.

Популярні розділи та сервіси