Зала №5. Антитерористична операція / операція об'єднаних сил

НАЗАД
27 березня 2019 19:36

З метою увіковічення та вшанування пам’яті загиблих на Сході за територіальну цілісність та Незалежність України прикордонників в Центральному музеї Держприкордонслужби України з 27 липня 2015р. працює меморіальна експозиція.

Відкриває експозицію фото автоколони, що вирушає на місце виконання завдання з посилення охорони рубежів на Сході України.

Значна частина експозиції складається з комплексу матеріалів присвячених загиблим героям-прикордонникам: народного Героя генерал-майора Момота Ігоря Федоровича, Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова, Героя України та народного Героя підполковника Євгена Пікуса, майорів: Ігоря Петріва, Віталія Вінніченко, Миколи Зайцева та капітана Сергія Лифаря.

Державні прапори, привезені із зони проведення Операції об’єднаних сил, що пройшли горнило боїв, підсилюють емоційне сприйняття реконструкції блокпоста на фоні автоколони, яка їде на виконання бойового завдання.

Значна кількість гільз від снарядів різного калібру, елементів пострілів системи залпового вогню та засобів індивідуального бронезахисту, тубуси від снарядів російського виробництва під стовпом з покажчиками напрямків руху слугують німим доказом агресії сусідньої країни проти нашої держави.

Завершує експозицію меморіал «Небесна варта», що містить фотопортрети з прізвищами загиблих українських прикордонників, обрамлених з обох боків великими орнаментованими рушниками. Внизу на ковдрі зеленого кольору, як символ пролитої за свободу крові стеляться червоні маки.

Популярні розділи та сервіси