XIV звітна конференція Громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

НАЗАД
20 лютого 2024 13:48

ХV звітна конференція Всеукраїнської

організації ветеранів-прикордонників

На підставі рішення комітету ГО «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордоннків» від 23.08.2023 року, враховуючі те, що в умовах воєнного стану будь-які масові зібрання обмежені, ХV звітна конференція Громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників» проведена 28 грудня 2023 року, питання порядку денного якої обговорені шляхом листування з використанням електронної пошти.

По першому питанню розглянули Звіт комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників «Про результати діяльності за період з 28 грудня 2022 року по 28 грудня 2023 року та основні напрями роботи у наступному звітному періоді.

Скорчений зміст звіту:

«Про результати діяльності за період з 28 грудня 2022 року по 28 грудня 2023 року та основні напрями роботи у наступному звітному періоді.»

Другий рік продовжується агресивна повномасштабна війна за свободу і суверенітет України.

Нашій державі вкотре доводиться відстоювати свою незалежність зі зброєю в руках. Героїзм, надійність та стійкість прикордонників роблять потужний внесок у цю боротьбу.

Тисячі наших ветеранів сьогодні знаходяться у бойових порядках підрозділів Державної прикордонної служби України, Збройних сил України, Сил Територіальної оборони, та приймають участь у волонтерському руху.

Ми, ветерани пишаємось нашими прикордонниками, які злагоджено й мужньо виконують бойові завдання у найжорстокіших боях під Бахмутом, Авдіївкою, Марʼїнкою, та інших містах і селах Донбасу, Харківщини, Херсонщини та півночі України.

Війна внесла суттєві корективи в усі сфери життя українців, у тому числі, і в діяльність ветеранської організації.

Через обмеження у проведені масових заходів в діяльності активно використовуються інтернет та соціальні мережі (фейсбук, вайбер, телеграм) електронна пошта.

Якщо до війни, ми спрямовували зусилля на розвиток організації та ветеранського руху, то вже другий рік ми робимо все, щоб рятувати людей, всіляко підтримувати кожного члена організації та допомагати військовим.

І в цьому напрямку у 2023 році нам вдалося досягнути певних результатів.

Щодо надання допомоги ветеранам та вдовам у вирішенні соціальних побутових проблем, медичного забезпечення та організації гуманітарної допомоги.

На протязі року проводилась робота з підтримки одиноких, хворих, інвалідів, по наданню їм всебічної допомоги.

За зверненнями ветеранів та вдів проводились консультації з питань медичного забезпечення, отримання гуманітарної (матеріальної) допомоги. Ми вдячні керівництву Держприкордонслужби, посадовим особам Адміністрації та органів Служби у проведені таких консультацій.

Відмічається плідна робота в цьому напрямку усіх ветеранських підрозділів.

Так, у Київській організації надавалась матеріальна допомога: хворим ветеранам на суму 1000 грн., на поховання – 1500 грн.; організовано лікування важко хворих ветеранів (Дарницька районна організація). Організовано збір коштів для проведення складної операції вдові полковника Ніколинка В.В. (Деснянська районна організація).

Неодноразово надавалась допомога вдові ст. прапорщика Осьмак в оформлені необхідних документів (Дніпровська, Деснянська організації).

В Яготинській організації надана фінансова допомога члену організації інваліду 1 групи Гусаку Олегу Павловичу.

В Житомирський організації надано матеріальну допомогу вдовам з нагоди Міжнародного дня прав жінок та миру.

В Організації ветеранів Східного регіонального управління також надавалася матеріальна допомога ветеранам. Активно в цьому напряму діяльності працювали Харківська, Дніпровська, Сумська організації.

В Організації ветеранів Південного регіонального управління за підтримки та сприяння начальника управління генерал-майора Сергія МУЛА ініціативна група напередодні Дня пам’яті 08.05.2023 року відвідали сім’ї ветеранів прикордонників: хворих, лежачих, вдів ветеранів-прикордонників з врученням продуктів першої необхідності.

За ініціативи голів Спілки «Кордон» Козлова О.А. та Солом’янської організації Малахова А.С. була надана кваліфікована медична допомога ветерану-прикордоннику Західного прикордонного округа штаб-сержанту Соловей В.П., який з початком війни був мобілізований до лав ЗСУ, отримав тяжке поранення у бою під Бахмутом. Ветерани вдячні керівництву та персоналу Головного військово-медичного клінічного центру за цю допомогу.

Завдяки постійній взаємодії з Управлінням охорони здоров’я до ветеранів постійно доводилась інформація відносно графіків оздоровлення в медичних центрах. Надавалась допомога в оформленні необхідних документів для організації лікування та оздоровлення.

На постійній основі ветеранам-прикордонникам надавалась медична допомога співробітниками Харківської поліклініки Державної прикордонної служби України.

Тісна співпраця налагоджена між ветеранами-прикордонниками та керівництвом Одеського Клінічного госпіталю та Санаторію «Аркадія». За чуйне ставлення до ветеранів під час консультацій, лікування та оздоровлення ми вдячні медичному персоналу.

В Житомирській організації налагоджено співпрацю з поліклінікою МВС, де ветерани мають змогу пройти обстеження та лікування. За сприяння керівництва ветеранської організації ряд ветеранів пройшли оздоровлення в санаторії «Квітка Полонини».

Завдяки керівництву АДПСУ, Управління охорони здоров’я 93 ветерана оздоровились в санаторіях України. Понад 15 тисяч ветеранів пройшли лікування у медичних закладах прикордонної служби. Профспілкою ДПСУ під керівництвом Антоніни Миколаївні Птиці виділено 9 путівок для оздоровлення ветеранів в санаторіях.

Велика подяка заступнику голови комітету ГО «ВОВП» полковнику у відставці Гаркуші В.І. за активну участь в організації цієї роботи.

Щодо відстоювання прав ветеранів на належну пенсію.

Протягом 2023 року організовано низку заходів з пенсійних питань.

Проведено нараду з начальником Фінансово-економічним управлінням Адміністрації Служби щодо видачі ветеранам нових довідок про грошеве забезпечення з урахуванням прожиткового мінімуму та відповідних надбавок. Нажаль позитивного рішення не досягнуто, нові довідки ветерани отримають тільки через суд.

Разом з тим, вже є рішення Верховного Суду у складі судової палати від 12.12.2023 щодо права ветерана на отримання оновлених довідок про розмір грошового забезпечення та терміни дії цих довідок. Чекаємо реакції Адміністрації ДПСУ.

В ході консультацій з керівництвом ФЕУ було з’ясовано позицію керівництва Служби, яке не погодило зміст проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження мінімальної пенсійної виплати після проведення відрахування з пенсії, щодо індексації пенсій та збільшення максимального розміру пенсії для деяких категорій пенсіонерів» (розроблений Міністерством соціальної політики), як такий що ущемляє права не тільки окремих категорій ветеранів, а в майбутньому і діючих прикордонників і порушує вимоги Конституції України та рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022.

З цього приводу направлено листа до Верховної ради України з зауваженнями до зазначеного проекту закону, підготовленого доктором юридичних наук, заступником голови комітету нашої організації полковником у відставці Коржом І.Ф.

Оскільки усунення диспропорцій в розмирах пенсій можливе поки ще тільки через суд, ветеранам надавалась всіляка допомога в оформленні відповідних документів. Дякуємо усім активістам за активну учать в цьому, зокрема, в Київській ОВ-П: полковникам у відставці Птиці М.П., Гоняному Л.В., Мовчану М.Г., Шешені В.А.; в Житомирський ОВ-П полковникм у відставці Герасимчику Є.О. та Васильчуку В.М., та іншим.

На протязі звітного періоду ветерани надавали, на скільки це було можливо, допомогу нашим захисникам.

Організовано надання фінансової та матеріальної допомоги органам та підрозділам Державної прикордонної служби України. З цієї мети за погодження з Фінансово-економічним управлінням до рад відокремлених та регіональних підрозділів доведена інформація щодо рахунків органів охорони кордону для отримання благодійної допомоги у національній та іноземних валютах.

Ветерани Бориспільської організації взяли участь у зборі коштів на тепловізори, засоби радіоелектронної боротьби, медичних препаратів та засобів медичної допомоги підрозділам, які боронять нашу державу.

Ветеранами Сумської організації було передано прикордонникам два дрони на зібрані кошти ветеранів.

В Житомирській організації активно займаються волонтерською діяльністю сержант запасу О.С. Зайченко та полковник у відставці В.М. Васильчук.

Запоріжської організацією було підготовлено та передано прикордонникам Одеського прикордонного загону спеціальне обладнання для зберігання зброї в бойових.

За ініціативи першого заступника голови комітету ГО «ВОВП» генерал-майора у відставці Треуса С.П. була організована і надана благодійна допомога пораненим прикордонникам на суму 24 тисячі канадських доларів. Ці кошти були зібрані при проведенні заходів зі Свята «Вишиванка-2023» при Церкві св. Йосипа м. Оквілл, Канада. Сума передана реабілітаційному медичному Центру «Прикордонник-Немирів».

На протязі року активно організовувалась матеріальна допомога нашим захисникам з боку ветеранів Яготинської, Фастівської районних організацій. Було проведено закупівлю, за кошти зібраними ветеранами, різноманітних технічних засобів, запчастин, зимової резини для транспорту, продуктів харчування. Все це було направлено у бойові підрозділи.

Полковником у відставці Новодрановим С.В., членом Дарницької організації ветеранів-прикордонників, було організовано збір коштів на закупівлю двох квадрокоптерів 150 тис. грн. і 250 тис. грн. для нашого мобільного загону «Сталевий кордон». Під його керівництвом через, відповідні організації, організовувалось удосконалення цих літальних апаратів для більш ефективного застосування в бойових умовах.

Полковником у відставці Труфаненком О.В. було організовано збір коштів на закупівлю квадрокоптера та тепловізора на суму 220 тис. грн..

Ветеранами-прикордонниками Харківського прикордонного загону надано матеріальну допомогу на загальну суму 18 000 гривень підрозділам, які розташовані у м. Куп’янську.

Членами ради Київської організації спільно з членами Комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників здійснена допомога у організації виготовлення і направлення до прикордонних підрозділів загону «Сталевий кордон» анти-дронових рушниць та портативних засобів РЕБ.

Враховуючи складну обстановку на фронті та з метою надання допомоги нашим захисникам-прикордонникам членами ради Київської організації спільно з членами комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників були організовані і проведені консультації щодо внесення змін і доповнень до Положення про добровольчі формування територіальних громад. Змінами передбачалось створення озброєних формувань із ветеранів віком 60+ при органах охорони кордону, керівники яких могли б використовувати їх в інтересах захисту державного кордону. Змінами до Положення передбачалось надання права на застосування вогнепальної зброї членами створених формувань. Нажаль, не вдалося знайти правових підстав для реалізації цього задума.

Виходячи з обстановки яка склалась із за постійного намагання противника наносити вогневі удари по території України і рекомендацій Керівництва держави та Адміністрації ДПСУ не планувати масових заходів ми не змогли активно реалізовувати Програму дій із національного військово-патріотичного виховання військовослужбовців та молоді.

Разом з тим певна робота була проведена.

На зустрічах з учнями навчальних закладів проводились презентації Державної прикордонної служби України, доводилась інформація про службу на кордоні, про героїв-прикордонників. Цьому, до речі, сприяла участь представників ветеранської організації в заходах з нагородження прикордонників державними нагородами, які проводяться в Адміністрації ДПСУ та органах Служби.

Дуже цінну інформацію ветерани отримають від прикордонників – учасників бойових дій на сході і півдні.

Ветерани, в свою чергу, мають можливість висловіть вдячність від прикордонників старших поколінь захисникам та захисницям за мужність, силу, витривалість, патріотизм в боротьбі за незалежність України та інформувати військовослужбовців про діяльність Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

Як приклад, отримана ветеранами інформація про сучасну прикордонну службу була доведена слухачам Київського професійного будівельного коледжу під час проведення Уроку мужності присвяченого Дню Гідності та Свободи.

Доречи, на базі цього навчального закладу рада Київської організації, ще до початку війни, організовувала проведення заходів з військово-патріотичного виховання, пропаганди прикордонної служби з залученням учнів та молоді з 30 навчальних закладів Києва.

Рішенням комітету ГО «ВОВП» за активну роботу з військо-патріотичного виховання молоді, формування соціально-активної життєвої позиції учнів, психологічній готовності до вступу до лав прикордонної служби колективу коледжу вручена Подяка Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників, директор і викладач (воєнний керівник) нагороджені нагрудними знаками «100 років прикордонної варти України».

Подібні заходи були проведені в школах Голосіївського району.

У травні цього року ветерани взяли участь у проведені в Київському будинку кіно творчого вечора «Квіти і зброя», викладачки, кандидата наук, поетеси з Маріуполя, учасниці російсько-української війни, визволеної із полону Валерії Суботіної.

Ветерани усіх регіонів брали участь і в заходах, які проводились з урахуванням встановлених через війну обмежень, щодо вшанування героїв-прикордонників з покладанням квітів до пам’ятних місць, які проводились Службою та місцевими органами влади з нагоди Дня прикордонника, Дня незалежності України, Дня захисників та захисниць України.

Ветерани-прикордонники Одещини взяли участь в урочистому відкритті в місті Одеса Алеї ветеранів-прикордонників, автобусна зупинка біля якої перейменована на «Алея ветеранів-прикордонників».

В управлінні Південного регіонального управління за сприянням ветеранів та їх активної участі була відкрита Дошка пам’яті загиблим прикордонникам.

Ветерани Харківського прикордонного загону звернулися до керівництва населенного смт. Солоніцівка Дергачівського району Харківської області з клопотанням про встановлення пам’ятнику загиблим влітку 2022 року прикордонникам.

Фастівською організацією спільно з керівництвом міської ради і представниками релігійних конфесій міста проведена презентація книги «Офіцери Окремого корпусу Кордонної охорони Української народної республіки (Української держави) 1918-1923 роки» та передача її в історичний фонд міста. З метою увіковічення пам'яті фастівчанина командира Окремого корпусу прикордонної охорони УНР генерал-хорунжого Пількевича О.М. з підприємцями, представниками творчої інтелігенцією міста була проведена зустріч щодо створення пам'ятного знаку та обговорені подальші дії по його розбудові.

Генерал-майором у відставці Треусом С.П. спільно з полковником Кухтеєм О. – керівником відділу ПдРУ готується друге видання книги «Офіцери Окремого Корпусу Кордонної охорони Української Народної Республіки (Української Держави) 1918-1923 роки.»

У Фонді імені Стенлі Пітерсона опрацьовано питання щодо видання книги у тиражу, що дозволить її мати у всіх прикордонних підрозділах та навчальних закладах.

А перше видання зазначеної книги рішенням журі міжнародного Літературного Фонду імені Стенлі Пітерсона (Канада), перемогло в грант-конкурсі номінації письменників-нових авторів. Вперше в історії прикордонного відомства книга відзначена номінацією на прикордонну історичну тематику.

Члени комітету Організації ветеранів-прикордонників вдячні керівництву нашої служби, керівникам структурних підрозділів Адміністрації ДПСУ, керівникам органів охорони кордону за допомогу та підтримку ветеранів.

Особливо ми висловлюємо вдячність заступнику Голови Служби генерал-майору Сердюку Сергію Івановичу, директору Департаменту персоналу полковнику Левадному Ігорю Анатолійовичу, начальнику управління соціально-гуманітарного забезпечення полковнику Примаченку Олегу Миколайовичу, начальнику відділу полковнику Харкавому Володимиру Олександровичу, з якими в нас встановлена тісна співпраця.

Висловлюємо подяку усім членам комітету та рад регіональних і відокремлених підрозділів за роботу в таких складних умовах.

Постановили:

1. Звіт комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників взяти до відому. Діяльність комітету щодо реалізації покладених на нього повноважень та здійснення статутних завдань в умовах війни визнати – «задовільною».

2. Основними напрямами діяльності у 2024 році вважати:

подальше сприяння силам оборони України, волонтерському руху, місцевим органам влади та органам місцевого самоврядування у відбитті збройної агресії. Налагодити більш тісну співпрацю з структурними підрозділами органів влади по роботі з ветеранами;

надання допомоги одиноким, хворим, малозабезпеченим ветеранам та вдовам прикордонників. Активно залучати волонтерів та спонсорів;

участь у національно-патріотичному вихованні учнів та молоді в навчальних закладах. Активно залучати до цих заходів прикордонників – ветеранів війни за незалежність України;

організація всебічної допомоги у вирішенні питань щодо соціального захисту ветеранів, відстоювання їх законних соціальних прав на пенсійне забезпечення у відповідності до Конституції та законодавства України.

По другому питанню про склад комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників постановили:

повноваження членів комітету пролангіруються на наступний звітний період;

врахувуючі вибуття членів комітету через їх смерть, обрати шляхом кооптування до складу комітету Верхняцького Сергія Володимировича.

По третьому питанню постановили:

1. Фінансовий звіт за 2023 рік (додається) затвердити.

2. Кошти організації у 2024 році використовувати за рішенням комітету для забезпечення виконання Плану основних заходів на 2024 рік.

По четвертому питанню обговорили та затвердили План основних заходів на 2024 рік.

План

основних заходів комітету громадської організації

«Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

на 2024 рік

І. Основними напрямами вважати

подальше сприяння силам оборони України, волонтерському руху, місцевим органам влади та органам місцевого самоврядування у відбитті збройної агресії. Налагодити більш тісну співпрацю з структурними підрозділами органів влади по роботі з ветеранами;

надання допомоги одиноким, хворим, малозабезпеченим ветеранам та вдовам прикордонників. Активно залучати волонтерів та спонсорів;

участь у національно-патріотичному вихованні учнів та молоді в навчальних закладах. Активно залучати до цих заходів прикордонників – ветеранів війни за незалежність України;

організація всебічної допомоги у вирішенні питань щодо соціального захисту ветеранів, відстоювання їх законних соціальних прав на пенсійне забезпечення у відповідності до Конституції та законодавства України.

ІІ. Організаційні заходи

1. На засіданнях комітету розглянути наступні питання:

1.1. У січні 2024 року:

Про участь у підготовці та проведенні заходів присвячених:

– Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

– Міжнародному дню прав жінок і миру;

– Дню прикордонника;

– Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

– Дню вшанування ветеранів та пенсіонерів Державної прикордонної служби України;

– Дню Української Державності;

– до 85-річчя із дня народження першого Командувача ПВУ генерала армії України Губенка В.О., 25.01.1939 – 19 лютого 2000.

Відповідальні за підготовку:

заступники голови комітету

Про взаємодію із керівництвом Державної прикордонної служби України, в частині надання ветеранами практичної допомоги щодо забезпечення прикордонної безпеки через призму узагальнення нових форм і методів охорони і захисту державного кордону України у сучасних умовах.

За результатами засідання направити радам регіональних і відокремлених підрозділів ГО «ВОВП» рекомендації щодо пошуку нових шляхів та механізмів узгодженої взаємодії з керівниками органів Служби на місцях.

Відповідальні за підготовку: голова комітету ГО «ВОВП»,

заступники голови комітету

1.2. У червні 2024 року:

Про участь у підготовці та проведенні заходів з нагоди:

– Дня незалежності України;

– Міжнародного дня людей похилого віку;

Відповідальні за підготовку:

заступники голови комітету

Про організацію та проведення в жовтні – грудні 2024 року звітно-виборчої компанії Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

Відповідальні за підготовку: перший заступники голови комітету,

заступник голови – відповідальний секретар

1.3. У вересні 2024 року:

Про участь у підготовці та проведенні заходів з нагоди:

– Дня захисників і захисниць України;

– Міжнародного дня інвалідів.

Відповідальні за підготовку:

заступники голови комітету

1.4. У листопаді 2024 року:

Про хід звітно-виборчої компанії Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників. Обговорення Плану основних заходів на 2025 рік.

Відповідальні за підготовку: перший заступники голови комітету,

заступник голови – відповідальний секретар

2. Організувати та провести наступні заходи:

2.1. Опрацювати із новими відділеннями VETERANHUB м. Києва можливість отримання консультацій членами ГО ВОВП та відокремлених підрозділів щодо грантів та конкурсів де можлива їх участь.

протягом ІІ кварталу

Відповідальні: заступник голови – відповідальний секретар,

голови рад регіональних підрозділів

2.2 Запропонувати Керівництву Служби розглянути доцільність проведення на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького науково-практичної конференції «Уроки-Висновки-Перспектива» у зв’язку із:

30-річчям з дня прийняття Указу Президента України «Про Комплексну програму розбудови державного кордону України» від 16 грудня 1993 року № 596/93;

25 річчям з дня прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 1999 року № 48 про затвердження «Порядку здійснення координаційної діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань дотримання режимів на державному кордоні тощо»;

20 річчям початку становлення та нормативно-правового забезпечення функціонування моделі охорони державного кордону.

ІІ. Заходи соціально-правової роботи

1. Продовжувати участь представника ГО «ВОВП» в робочій групі по напрацюванню законопроектів, якими змінюватимуться як грошове забезпечення військовослужбовців так і їх пенсійне забезпечення.

протягом року

Відповідальний: заступники голови комітету

2. Організовувати, за потреби, зустрічі ветеранів із фахівцями структурних підрозділів з питань методології пенсійного та соціального забезпечення та підрозділів юридичного забезпечення Служби для отримання консультацій щодо виконання законів України та постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту ветеранів.

протягом року

Відповідальний: заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів

3. За погодженням з Адміністрацією Державної прикордонної служби України, командуванням органів брати участь в службових нарадах.

протягом року

Відповідальний: заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів

4. Проводити відвідування ветеранів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в медичних закладах.

щоквартально

Відповідальний: заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів

5. Рекомендувати регіональним та відокремленим підрозділам організації:

ініціювати проведення тематичних зустрічей керівників органів Державної прикордонної служби України і ветеранів з нагоди свят та історичних подій;

продовжувати роботу із залучення волонтерських та інших організацій для надання моральної підтримки та матеріальної допомоги самотнім та малозабезпеченим ветеранам, сім’ям загиблих прикордонників;

продовжувати проведення заходів з урахуванням вимог постанов Кабінету Міністрів України від 15.12.2021 № 1336, від 22.09.2021 № 981, від 09.12.2020 № 1236 від 25.03.2020 № 338 щодо запобігання поширенню серед ветеранів гострої респіраторної хвороби COVID-19 та інших інфекційних хвороб.

ІІІ. Участь у національно-патріотичному вихованні

1. Організовувати та проводити у навчальних закладах, органах і підрозділах охорони кордону тематичні заходи, присвячені подвигам при обороні України під час відбиття російської агресії, історії, становленню, традиціям Державної прикордонної служби України, пам’яті загиблих прикордонників, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність України.

постійно

Відповідальні: заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів.

2. Брати участь у заходах щодо вшанування загиблих у відбитті російської агресії. Розміщувати таку інформацію на сторінці ГО «ВОВП» у соціальній мережі «Facebook».

постійно

Відповідальні: заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів.

3. Рекомендувати радам регіональних та відокремлених підрозділів:

продовжити взаємодію з волонтерськими організаціями стосовно надання допомоги військовослужбовцям та підрозділам Державної прикордонної служби, що виконують службово-бойові завдання при обороні України від російської агресії;

постійно вдосконалювати роботу з популяризації прикордонної служби, героїзму воїнів-прикордонників серед місцевого населення у місцях дислокації прикордонних підрозділів на підприємствах, у навчальних закладах, загонах юних друзів прикордонників з метою залучення молоді до прикордонної служби;

за погодженням з керівництвом органів Служби брати участь в заходах по прийому присяги курсантами та випуску офіцерів і курсантів навчальних закладів, в проведенні занять із підготовки особового складу прикордонних підрозділів, членів громадських формувань, що надають допомогу підрозділам Державної прикордонної служби в охороні державного кордону України;

враховуючи зростання кількості жінок-військовослужбовців в органах Служби, продовжувати залучення жінок-ветеранів до участі у ветеранському русі.

Популярні розділи та сервіси