В’ячеслав Володимирович Жигалін

НАЗАД
05 жовтня 2022 14:14

майор Державної прикордонної служби України

Начальник протитанкової прикордонної застави

Організував ведення бою без втрат особового складу та зі знищенням ворожої бронетехніки

Медаль «За військову службу Україні»

Медаль «За військову службу Україні» вручається лише тим, хто проявляє мужність, відвагу, самовіддані дії у захисті державних інтересів України. Утім прикордонники свої мужні вчинки роблять не задля нагород, а за покликом душі та заради рідної України.

В’ячеслав, як і більшість прикордонників, 24 лютого, з початком вторгнення російської орди, став на захист рідної землі. І вже першого ж дня війни з росією його підрозділ у взаємодії з одним із підрозділів Збройних сил України вступив у нерівний бій з переважаючими силами противника на Сумщині.

Завдяки вміло організованій офіцером обороні, у ході бою розрахунком СПГ прикордонників було знищено ворожу бронетехніку: один БМП та два БТР, при цьому збережено весь особовий склад.

Навички та вміння В’ячеслав застосував і при нальоті ворожої авіації на позиції свого підрозділу. І знов-таки зумів зберегти від втрат не лише своїх підлеглих, а й техніку.

Його побратими говорять, що подібних ситуацій на війні було не мало. І кожного разу В’ячеслав приймав правильні, хоч іноді й нестандартні рішення. Головне, кажуть, що його аналітичний розум, відчайдушність, відважність та безмежна любов до Батьківщини врятували не лише військових із ввіреного йому підрозділу, а й рідну землю.

Указ Президента України №182/2022 Про відзначення державними нагородами України.

#ГероїДПСУ

Популярні розділи та сервіси