телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
03/04/16 - 15:57

 Урочистою церемонією завершилося присвоєння звання  «Почесний громадянин Дергачівського району» з врученням диплома, нагрудного знаку, грошової премії та занесенням до районної книги почесних громадян інспектора прикордонної служби ВПС «Дергачі» Харківського загону прапорщика Володимира Усова.

Строкову у військах «зелених кашкетів» новоспечений Почесний громадянин розпочав на прикордонній заставі «Оріса», далеко від рідного дому – в Азербайджані. Це був час, коли «единый и могучий» Союз доживав останні місяці свого існування. Виконавши військовий обов’язок, попрощавшись з особовим складом підрозділу і своїм чотирилапим помічником Діком, рядовий Усов з радістю повернувся на милу серцю Слобожанщину. Вдома, у шафі, зберігав зелений кашкет як дорогу пам’ять про свою солдатську юність.

Минуло декілька років. Україна, здобувши незалежність, створила власні Прикордонні війська. 1999 року до їх лав прийшов служити за контрактом рядовий Володимир Усов. Розпочав з посади стрільця застави «Козача Лопань» Харківського прикордонного загону. Уже з перших днів особистою старанністю звернув на себе увагу командирів. Враховуючи високі результати в службі та морально-ділові якості стрільця, 2001 року його відправили на навчання до Національної академії Прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького. Тут він мав оволодіти спеціальністю «дільничного інспектора прикордонної служби», інститут яких тільки почав зароджуватися у відомстві «зелених кашкетів».

Отримавши необхідні знання, Володимир Усов повернувся у свій підрозділ уже з новим службовим призначенням. А завзяття в роботі йому, як завжди, було не позичати, що позитивно впливало на високі стабільні результати в оперативно-службовій діяльності щодо протидії контрабанді на державному кордоні. За їх підсумками Володимир Усов, який мав уже звання прапорщика, 2003 року був визнаний кращим дільничним інспектором Харківського загону та нагороджений медаллю «За мужність в охороні державного кордону». Вона і стала першою висотою у визнанні його вагомих заслуг серед когорти вартових рубежу.

Призначений згодом на посаду дільничного інспектора новоутвореного ВПС «Дергачі», Володимир продовжував удосконалювати свої професійні навички та налагоджувати робочі стосунки з мешканцями прикордоння. Розумію­чи всю важливість їхньої допомоги для надійного забезпечення недоторканності державного ру­бежу, він проводить активну роз’яснювальну роботу серед населення. Не забуває при цьому й про підростаюче покоління – тож завжди був бажаним гостем у своїх помічників – членів гуртка ЮДП, створеного за його ініціативи.

– Найбільш знаковим для мене виявився 2008-й рік, – розповідав Володимир. – Тоді мені довелося брати участь у затриманні понад 100 нелегальних мігрантів – громадян Афганістану, Іраку, Індії та навіть Португалії.

Нагородженням медаллю «За сумлінну службу» вдруге було відзначено зразкове виконання правоохоронцем Усовим завдань з охорони державного рубежу. Того ж року за результатами оперативно-службової діяльності його визнали кращим дільничним інспектром Державної прикордонної служби.

Відтак парадний однострій дільничного інспектора прикрасила третя нагорода –  медаль «За віру та вірність». Окрім того, у вигляді заохочення прапорщик Володимир Усов отримав службовий УАЗ, який надалі став його вірним помічником у боротьбі зі злочинністю на кордоні.

Нинішнього року прапорщику Усову у складі міжвідомчої групи довелося нести службу в пункті пропуску РФ «Донецьк», де він здійснював візуальне спостереження за перетином кордону так званими «гуманітарними конвоями» північного сусіда. Тут стали в нагоді не так професійні навич­ки, як притаманні йому висока дисциплінованість, витримка, уміння не розгублюючись діяти у складній обстановці. Набутим багаторічним досвідом триразовий медаліст щедро ділиться з новим поповненням «зелених кашкетів». А йому є що передати іншим у спадок.

Високі досягнення в службі та активна робота прапорщика по залученню населення до забезпечення надійної охорони кордону, патріотичного виховання підростаючого покоління не залишилися без уваги місцевої влади та самих дергачівців. Їхня думка була єдиною: «Удостоїти прикордонника прапорщика Володимира Усова заслуженого визнання – присвоїти йому звання «Почесний громадянин Дергачівського району».

Віриться, що це не остання висота героя нашої розповіді.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню