(ВІДЕО) Президент України відвідав відділення прикордонної служби «Розсипне»: На кордоні не має бути жодного слабкого місця – це питання національної безпеки України

НАЗАД
09 листопада 2020 08:27

Під час робочої поїздки на Луганщину Президент України Володимир Зеленський відвідав відділення інспекторів прикордонної служби «Розсипне» Луганського прикордонного загону ім. Героя України полковника Євгена Пікуса.

Разом із Головою Держприкордонслужби генерал-майором Сергієм Дейнеко Президент України ознайомився з тактико-спеціальними заняттями прикордонників. Група швидкого реагування продемонстрували відбиття збройної провокації.

У цьому контексті Голова прикордонного відомства зазначив, що Держприкордонслужба постійно вдосконалює спеціальні підрозділи і бойові резерви.

«Ми розуміємо, що маючи такого агресивного сусіда, як Росія, ми не можемо розслабитися, ми повинні бути завжди готові до будь-якої агресії. Наші підрозділи швидкого реагування у постійній готовності. Ми вдосконалюємо їх можливості, спроможності, навченість. У цьому нам допомагають наші партнери, насамперед – це посольство США в Україні», наголосив Сергій Дейнеко.

Глава держави також оглянув зразки спеціальної техніки – автомобілі «Козак-2», «КрАЗ Кугуар», Land Rover та ознайомився з обладнанням спеціальної комплексної інформаційно-комунікаційної апаратної, яка призначена для забезпечення надійного зв’язку у польових умовах.

Володимиру Зеленському продемонстрували зразки озброєння та прилади радіологічного контролю, які є у прикордонників.

Також Президент України оглянув приміщення мобільного польового шпиталю, розрахованого на прийом 60 пацієнтів. Лабораторне відділення оснащене сучасним обладнанням, зокрема рентген-апаратами, апаратами комп’ютерної томографії та УЗД. Частину обладнання закуплено за рахунок коштів, виділених з Фонду боротьби з COVID-19. Польовий шпиталь має необхідне обладнання для опалення у зимовий період.

В адміністративній будівлі відділення Президентові продемонстрували систему відеоспостереження за кордоном, навчальні кабінети та їдальню.

Зауважимо, що інженерне облаштування кордону важлива складова надійної охорони держрубежу. Наразі будуються протитранспортні рови, контрольно-слідові смуги, рокадні дороги, облаштовуються загородження. Все це посилюється комплексами спостереження. 

Як зазначив Голова Держприкордонслужби, заходи, які були розпочаті в грудні минулого року і завершені в жовтні 2020 року, дозволили облаштувати новітню систему відеоспостереження. Вона більш ефективна, працює в автоматичному режимі, що майже повністю виключає людський фактор.

«Ми практично звели нанівець корупційну складову, яка можливо була на ділянках кордону, які облаштовувалися до цього», - наголосив Сергій Дейнеко.

Продемонстрована Президентові надсучасна система відеоконтролю складається з 15 інтегрованих веж, на кожній з яких розгорнуті сучасні мультисенсорні системи, що дозволяють, як у денний так і у нічний час виявляти автотранспортні засоби на відстані до 12 кілометрів, людину – до п’яти кілометрів. У разі їх спрацювання на місце вибуває група реагування, яка своєчасно реагує на зміну обстановки на певній ділянці кордону. Вежі також забезпечені автономним електроживленням. вони керуються з 2-ох пунктів управління. Ця система відеоспостереження значно дешевша попередніх аналогів, економія коштів склала понад 40 мільйонів гривень, але при цьому технічні характеристики її в рази кращі.

У режимі відеозв’язку Глава держави заслухав доповіді начальників прикордонних загонів.

Володимир Зеленський зазначив, що державний кордон – це перший рубіж, на якому держава має бути максимально ефективною. Тому, за його словами, потрібно ще дуже багато зробити, щоб кордони України були модернізовані, забезпечені всіма технічними та інформаційними інструментами для захисту від ворога.

«Жодного слабкого місця на кордоні не має бути. Для нас це не просто питання економіки та протидії контрабанді – це стратегічне питання для національної безпеки України. Гібридне протистояння, яке продовжується, створює особливі загрози. І ми чи не єдині у Європі, хто справді вміє протидіяти таким загрозам. Ми вміємо бути сучасними, ми вміємо бути ефективними», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський також висловив переконання, що Україна відновить контроль над ділянкою кордону у Донецькій та Луганській областях у повному обсязі.

«Це необхідна безпекова передумова для розгортання наступного позитивного політичного процесу в Донецьку та Луганську. Саме наші прикордонники будуть тими, хто засвідчить, що деокупація окремих районів Донецької та Луганської областей відбулась вповні», – сказав президент і закликав Держприкордонслужбу «готуватися до цього дня».

Присутні також вшанували пам’ять загиблих прикордонників хвилиною мовчання.

Популярні розділи та сервіси