В Адміністрації Держприкордонслужби відбулась міжвідомча нарада з питань організації та проведення спільної прикордонної операції «Кордон-2019»

НАЗАД
21 березня 2019 15:23

За задумом операцію планується провести протягом квітня-листопада ц.р. та територіально охопити 15 прикордонних областей (крім району проведення операції Об’єднаних сил) та м. Київ.

Сьогодні в Адміністрації Держприкордонслужби за участі першого заступника Голови Держприкордонслужби Василя Серватюка відбулась міжвідомча нарада (з залученням представників НПУ, ДМС, НГУ, СБУ, ПС ЗСУ, ДФС, Державної авіаційної служби, Міністерства освіти і науки України та Украероруху) з питань організації та проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2019».

Метою операції є зниження рівня протиправної діяльності на кордоні, упереджене реагування на прогнозований розвиток обстановки (протидія нелегальній міграції, незаконному переміщенні підакцизних товарів, контрабанди наркотичних речовин, зброї та боєприпасів через державний кордон).

За задумом операцію планується провести протягом квітня-листопада ц.р. та територіально охопити 15 прикордонних областей (крім району проведення операції Об’єднаних сил) та м. Київ.

Для досягнення поставленої мети, крім підпорядкованих органів та підрозділів Держприкордонслужби, до операції планується – Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини, Республіки Румунії та Республіки Молдови, а також і міжнародних організацій - FRONTEX, EUBAM, INTERPOL, EUROPOL.

В ході проведення операції передбачається проведення раптових дій резервів Голови Державної прикордонної служби на найбільш активних ділянках кордону та в пунктах пропуску, застосування спільних міжвідомчих груп на шляхах руху правопорушників та в пунктах пропуску. Повітряний моніторинг прикордонних районів та лінії кордону буде проводитися із застосуванням прикордонної (в тому числі безпілотної) авіації. Крім того, плануються спільні із представниками взаємодіючих структур перевірки суб’єктів авіаційної діяльності поза межами контрольованих прикордонних районів, поїздів (в русі) які рухаються до кордону, місць накопичення контрабандних товарів та вантажів, патрулюватимуться морські та річкові ділянки тощо.

Також будуть проводитися спільні дії за участі кінологічних підрозділів відомств, діяльність яких спрямовується та координується МВС.

Зазначимо, що проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон» проводиться щорічно з 2014 року та має значні результати з виявлення та протидії протиправній діяльності та знижує рівень й запобігає правопорушенням на державному кордоні. 

Так, тільки минулого року під час проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2018» співробітники Держприкордонслужби  разом із взаємодіючими служби та суміжними країнами виявили та затримали за порушення державного кордону 18 400 осіб, з яких 540 нелегальних мігрантів. Під час операції виявлено та вилучено 386 одиниць зброї та понад 2680 штук боєприпасів. Крім того, виявлено 2,23 кг вибухових речовин та 323,35 кг наркотичних речовин.

Також під час операції виявлено 361 транспортний засіб з підробленими або недійсними документами та 532 викрадених. До того ж припинено незаконне переміщення через державний кордон товарів у 1929 випадках на загальну суму близько 128,4 млн. гривень.

Популярні розділи та сервіси