Україна провела онлайн-консультації зі США у сфері протидії контрабанді ядерних матеріалів

НАЗАД
22 вересня 2020 16:16

21 вересня 2020 року на полях 64-ої Генеральної конференції МАГАТЕ відбулися українсько-американські консультації, присвячені спільній протидії контрабанді ядерних матеріалів, повідомляє mfa.gov.ua.

Делегацію України очолив перший заступник голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко. У перемовинах також взяли участь заступник генерального директора Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут", представники Держатомрегулювання, дипломати МЗС та посадовці ДПСУ.

Сторони відзначили ефективну співпрацю та прогрес у цій сфері, зокрема, завдяки встановленню США обладнання на близько 89 міжнародних пунктах пропуску через державний кордон та контрольних пунктах в’їзду-виїзду в Україну. Йдеться про системи радіаційного контролю, а також переносні прилади радіаційного контролю та радіаційної розвідки на міжнародному кордоні України та адміністративній межі з тимчасово-окупованими та підконтрольними РФ територіями.

У ході зустрічі представники Адміністрації державної прикордонної служби та Міністерства енергетики США домовилися про підписання спільної заяви з нагоди 15-річчя двосторонньої співпраці у сфері протидії контрабанді ядерних матеріалів.

Сторони підтвердили свої наміри і надалі удосконалювати можливості та розширяти співпрацю, спрямовану на протидію ядерній контрабанді. Такі кроки сприятимуть зміцненню глобальної безпеки.

Популярні розділи та сервіси