У Держприкордонслужбі уклали договір про співпрацю для продовження протидії переміщенню контрафактних сигарет

НАЗАД
04 квiтня 2019 16:32

Сьогодні в Києві перший заступник Голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк провів зустріч з представниками Приватного Акціонерного товариства «Джей ТІ Інтернешнл Компані Україна».

На ній обговорювалися питання подальшої співпраці у сфері посилення боротьби з незаконною торгівлею та переміщенням контрафактних і оригінальних тютюнових виробів через державний кордон України.

У ході зустрічі Василь Серватюк подякував компанії за плідну співпрацю з протидії незаконному обігу сигарет на державному кордоні та розповів про роботу, яку вдається зробити. При цьому акцентувалася увага, що спільна робота триває вже не перший рік.

Відмітимо, в рамках укладених раніше договорів протягом 2016-2018 років проведено значну кількість заходів. Ця Компанія долучилася до підготовки спеціалістів-кінологів Держприкордонслужби, які за допомогою собак ефективно протидіють контрабанді курива на кордоні. Зокрема за підтримки компанії з 320 кінологами органів охорони проведено 18 семінарів щодо виявлення та ідентифікації тютюнової продукції, а також підготовлено 16 собак для виявлення контрабанди курива. Крім того, надано допомогу для удосконалення кінологічних об’єктів, зокрема, які знаходяться в Національній академії Держприкордонслужби та Кінологічному навчальному центрі. Також до кінологічних підрозділів передано більше 40 кг запахового матеріалу тютюнових виробів для дресирування службових собак.

Зважаючи на важливість ліквідації незаконної торгівлі тютюновими виробами та з метою посилення боротьби з переміщенням контрафактних і оригінальних тютюнових виробів у ході зустрічі перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк та директор юридичного відділу вищезазначеного товариства Олексій Гукалов уклали договір про співпрацю на 2019 рік.

Зазначимо, службові собаки є важливими помічниками з виявлення контрабанди на кордоні. У Державній прикордонній службі з-поміж іншого чотиралапих помічників тренують і на пошук тютюнових виробів, що дозволяє виявляти контрабандні сховки цієї продукції у найпотаємніших місцях. При цьому ефективність виявлення сигарет після появи службових собак, натренованих на пошук тютюну, на державному кордоні значно зросла. Від початку їх застосування, з 2015 року, у приблизно 1,5 тисячах випадках спрацювань службових собак співробітники Держприкордонслужби виявили близько 3,7 мільйона пачок сигарет, із них тільки протягом першого кварталу 2019 року виявлено майже 400 тисяч пачок.

Популярні розділи та сервіси