Військовий ліцей Державної прикордонної служби України (м.Хмельницький)

НАЗАД

Вебсайт Військового ліцею Державної прикордонної служби України

Військовий ліцей Державної прикордонної служби України розміщується в чудовому архітектурному ансамблі, який є історичною пам’яткою ХХ століття.

Ще в середині ХІХ відомий меценат і патріот, цукорозавдочик Іван Герасимович Харитоненко порушив клопотання перед урядом про відкриття у Cумах кадетського корпусу на 600 інтернів, для чого виділив 500 тисяч сріблом і власну ділянку землі в 50 гектарів, але на той час отримав відмову у проханні, і лише 28 грудня 1899 року було затверджено Положення Військової Ради про відкриття в Сумах Сумського кадетського корпусу. Будівлі корпусу були збудовані за 3 роки. Навчання в Сумському кадетському корпусі тривало до 1918 року.

В різні революційні роки в будівлях Кадетського корпусу розміщувались різні навчальні заклади, це і піхотні курси, і піхотна школа, і лише з 1927 року Сумська артилерійська школа, яка потім перетворена у відомий далеко за межами країни навчальний заклад – Сумське вище артилерійське командне двічі орденів Червоного Прапору  училище імені М. В. Фрунзе. За період існування навчального закладу проведено 110 випусків офіцерів (11 з них – національних), підготовлено понад 30 тисяч офіцерів. Понад 380 випускників стали генералами, 56 стали Героями Радянського союзу, а двоє, з них генерал-полковник Петров В.С. і генерал-полковник Кравченко А.Г. удостоєні цього звання двічі.

З 1995 до вересня 2007 року – в цих приміщеннях навчав військовій справі офіцерів-артилеристів Військовий інститут ракетних військ і артилерії імені Б. Хмельницького Сумського державного університету, який було розформовано.

З метою якісної підготовки кандидатів для вступу до вищих навчальних закладів і закладів інших міністерств (силових структур), надання державної допомоги у вихованні дітей-сиріт і дітей з багатодітних сімей 21 вересня 2007 року рішенням Сумської обласної ради був створений Комунальний заклад Сумської обласної ради ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. І. Г. Харитоненка.

Державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка створений відповідно до Указу Президента України від 08 вересня 2011 року №901/2011 «Про державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка».

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 54-р навчальний заклад переданий до сфери управління Адміністрації Державної прикордонної служби України та має назву Державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» Державної прикордонної служби України імені Івана Харитоненка .

Відповідно до наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України від 10.12.2023 року №127 Державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України перейменовано на Військовий ліцей Державної прикордонної служби України

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

надання базової та повної загальної середньої освіти відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти

забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією

виховання громадянина України на кращих традиціях українського народу, самовідданого служіння Батьківщині, готовності до захисту її незалежності та територіальної цілісності, поваги до Конституції України, державних символів України, почуття власної гідності, відповідальності перед законом та суспільством за свої дії

створення умов для здобуття ліцеїстами знань і навичок з військової та фізичної підготовки, необхідних для вступу і подальшого навчання в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, інших вищих військових навчальних закладах та вищих навчальних закладах, що мають військові навчальні підрозділи

Керівництво

ХІМІЧ Валерій Васильович

НАЧАЛЬНИК ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ПОЛКОВНИК

СТУЖУК Юрій Олександрович

ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ПОЛКОВНИК

Поштова адреса

вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 165, м. Суми, 40021
-

Форми на запити з публічної інформації можна отримати за адресою

вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 165, м. Суми, 40021
-

Популярні розділи та сервіси