Телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Адміністрація Державної прикордонної служби України
Адміністрація Державної прикордонної служби України (Адміністрація Держприкордонслужби) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні. Керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України.
Частини центрального підпорядкування
Регіональні управління Державної прикордонної служби України
Східне регіональне управління
Східне регіональне управління, як територіальний орган охорони кордону в системі Державної прикордонної служби України згідно компетенції, визначеної законодавством України, виконує завдання щодо забезпечення недоторканності кордону, запобігання конкретним злочинам та адміністративним правопорушенням, пов'язаним з протиправною діяльністю на кордоні, їх виявлення, припинення, проведення дізнання, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Північне регіональне управління
Північне регіональне управління охороняє ділянку державного кордону України з Росією, Білоруссю та Польщею. Ділянка кордону з Російської Федерацією – 224,05 км, Білоруссю – 1121,999 км, Республікою Польща – 116,9 км.
Західне регіональне управління
Західне регіональне управління охороняє ділянку державного кордону України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою загальною протяжністю державного кордону із суміжними державами 1268,485 км; із них сухопутна – 852,215 км (з неї 368,7 км - гірська); річкова - 416,27 км.
Південне регіональне управління
Південне регіональне управління створено 08.05.1992. Регіональне управління є територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Загальна протяжність державного кордону 1534,145 км, з них сухопутна - 824,487 км, річкова - 392,518 км, озерна – 26,14 км, морська - 291 км.
Азово-Чорноморське регіональне управління
Азово-Чорноморське регіональне управління, як територіальний орган охорони кордону в системі Державної прикордонної служби України згідно компетенції, визначеної законодавством України.
Донецько-Луганське регіональне управління
Регіональне управління створено 14.10.2017. Протяжність ділянки відповідальності – 479 км: по лінії зіткнення – 396 км; по лінії державного кордону (берегова смуга Азовського моря) – 83 км.
Регіональне управління морської охорони
Регіональне управління в межах повноважень, делегованих Адміністрацією Державної прикордонної служби України, забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони державного кордону України на морі, річках та інших водоймах, а також охорони суверенних прав України в її прилеглій зоні, виключній (морській) економічній зоні та контроль за реалізацією прав і виконання зобов’язань у цих зонах інших держав, українських та іноземних юридичних і фізичних осіб, міжнародних організацій.
Центральне регіональне управління
Регіональне управління в межах повноважень, делегованих Адміністрацією Державної прикордонної служби України, координує: реалізацію державної політики у сфері охорони державного кордону України; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів; ведення оперативно-розшукової та інформаційно-аналітичної діяльності; проведення локальних (точкових дій) на визначених напрямках
+ Розгорнути меню