Сергій Дейнеко зустрівся з представниками Сейму Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні

НАЗАД
27 жовтня 2021 17:14

Сьогодні, 27 жовтня, в Адміністрації ДПСУ відбулася зустріч Сергія Дейнеко з представниками Сейму Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні.

На ній обговорювалися актуальні питання, пов’язані з охороною кордону в обох країнах.

Литовську сторону представляли Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Валдемарас Сарапінас, Голова Комітету з національної безпеки та оборони Сейму Литовської Республіки Лоурінас Касчюнас, заступники Голови Сейму та інші посадовці.

«Україна і Литва – це дві братні та дружні держави. Ваша країна завжди підтримує нашу територіальну цілісність та незалежність, допомагає лікувати та реабілітувати наших захисників», - зазначив Голова ДПСУ.

Він поінформував литовських представників про основні завдання, які виконує Державна прикордонна служби України, а також ситуацію на державному кордоні. Окремо Сергій Дейнеко відмітив, що є чітке бачення розвитку прикордонного відомства і Україна поділяє принципи регіональної колективної безпеки та її основні риси – довіру, взаємну повагу та конструктивну співпрацю.

Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сейму Литовської Республіки, який також є Головою групи Дружби з Україною, Лаурінас Касчюнас відмітив, що до цього група побувала на сході України, де ознайомилися з безпековою ситуацією в районі проведення ООС. Зараз мають низку зустрічей в Києві, зокрема і з українськими прикордонниками, аби обмінятися інформацією з кращих практик з охорони кордону.

Він висловив переконання, що Україна добре знає найгострішу нині проблему на державному кордоні Литви, пов’язану з потоком нелегальних мігрантів з Білорусі.

Під час спілкування сторони приділили велику увагу важливості інженерно-технічного облаштування кордону та зазначили, що робиться країнами в цьому напрямку.

Литовські представники подякували Україні за допомогу в постачанні колючого дроту для посилення облаштування кордону. Нагадаємо, відповідний Указ Президента України про надання гуманітарної допомоги Литві у зв’язку з напливом мігрантів був підписаний ще у серпні цього року.

Водночас Сергій Дейнеко додав, що прикордонники України також готові, у разі запиту литовських колег, долучитися до допомоги, відповідна ініціатива вже озвучувалася. Очільник відомства відмітив, що добре розуміє, з чим наразі стикнулася Литва, до того ж він зазначив, що під час зустрічі кілька днів тому з польським колегою таку ж ситуацію обговорювали по ділянці польсько-білоруського кордону.

У ході зустрічі наголошувалося, що для посилення охорони кордону важлива тісна співпраця, підтримка та обмін досвід, який потім можна ефективно застосовувати на практиці.

Популярні розділи та сервіси