Сергій Дейнеко: Прикордонники в лиху годину підставили плече, аби запобігти поширенню коронавірусу в Україні

НАЗАД
01 березня 2020 13:01

Учора, 29 лютого, в прямому ефірі «Україна 24» Голова Держприкордонслужби розповів про співпрацю з Міністерством охорони здоров'я України та дії прикордонників у разі виявлення пасажирів з ознаками коронавірусу.

«Прикордонники в лиху годину підставили плече і спільно з представниками міністерства охорони здоров’я України проводять необхідні заходи з метою недопущення поширення коронавірусу територією України», - заявив Сергій Дейнеко під час прямого ефіру.

Також Голова Держприкордонслужби наголосив, що з 27 лютого прикордонники абсолютно в усіх пунктах пропуску та КПВВ проводять температурний скринінг громадян, які в’їжджають на територію України. Наразі Служба має 406 термометрів. Дозабезпечення засобами скринінгу та індивідуального захисту прикордонників постійно триває.

Сергій Дейнеко також розповів, що скринінг переважно здійснюється на відкритому повітрі. Військовослужбовці під час перевірки пасажирів захищені медичними масками та одноразовими рукавичками. У випадку проведення  заходів прикордонного контролю в транспортному засобі (автобусі) чи приміщенні, охоронці кордону захищені респіраторами.

Голова Держприкордонслужби запевнив, що заходи з температурного скринінгу не впливають на збільшення черг у пунктах пропуску. До прикладу, якщо однією автівкою в Україну в’їжджає 4 особи, то температурний скринінг для всіх триває близько 1 хвилини.

У разі виявлення під час скринінгу особи з підвищеною температурою - прикордонник ізолює цю людину та повідомляє представника МОЗу.

Наразі жодного випадку виявлення особи на в’їзд з ознаками коронавірусу не зафіксовано. Усі подорожуючи до нових додаткових заходів ставляться з розумінням.

Популярні розділи та сервіси