Сергій Дейнеко перевірив, як проходить розгортання мобільного госпіталю Державної прикордонної служби України

НАЗАД
21 серпня 2020 10:41

Сьогодні, 21 серпня, відбулося тренування з розгортання мобільного госпіталю Державної прикордонної служби України. Це фактично оперативна реакція на можливі загрози.

Госпіталь оснащений сучасним інструментальним та діагностичним обладнанням, яке може працювати як у стаціонарних умовах, так і в польових. Чисельність медичного персоналу розраховується за потребою, з загальною кількістю до 60 чоловік (20 – лікарський склад та 40 – середній і молодший медичний персонал). Він розрахований на 60 ліжкомісць.

За результатами тренування Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко високо оцінив проведену роботу, але відмітив, що в цьому напрямку ще треба працювати.

«Це перший такий досвід для Держприкордонслужби, тому ця практика розгортання госпіталю не може задовольняти повністю, адже першим має бути питання укомплектованості лікарями і всім медичним персоналом стаціонарного госпіталю. Проте потреба у наявності і функціонуванні мобільного шпиталю звичайно є. З огляду на ситуацію з пандемією коронавірусу у світі і в Україні зокрема, не виключається застосування даного шпиталю у західних областях нашої країни. З тими викликами, які є на даний момент, наша відомча медицина справляється», - зазначив керівник ДПСУ.

Формування мобільного шпиталю, який є структурним підрозділом  Головного військово-медичного клінічного центру відомства в м. Києві, обумовлене також вимогами Уряду щодо необхідності реалізації етапів лікувально-евакуаційного забезпечення, зокрема шляхом створення та утримання польових мобільних госпіталів (другого рівня за кваліфікацією НАТО). При цьому відповідність стандартам Північноатлантичного альянсу означає, що мобільний шпиталь може бути розгорнутий за багатьма профілями. Зараз, враховуючи світову пандемію на коронавірус, шпиталь розгортається в інфекційному форматі.

Також зважаючи на погіршення епідеміологічної ситуації проведення тренування з розгортання мобільного госпіталю є вкрай доцільним та необхідним.

Сергій Дейнеко зазначив, що прогнозувати подальший перебіг ситуації з поширенням коронавірусної інфекції складно, однак необхідно бути готовим до будь-якого розвитку.

«Як би там не було у нас є діючі військовослужбовці, працівники, ветерани, члени наших родин і ми повинні забезпечити належні умови, аби зберегти життя та здоров’я всіх, хто пов’язаний з Державною прикордонною службою України», – сказав очільник відомства.

Популярні розділи та сервіси