Прикордонний проєкт допоможе Україні стати сильною морською державою, як в безпековому, так і в промислово-економічному сенсах

НАЗАД
23 липня 2020 10:10

Про це сьогодні говорили українські урядовці та правоохоронці, французькі партнери та миколаївські корабели.

Нагадаємо, сьогодні Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко та генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар підписали у Миколаєві контракт на будівництво 20 патрульних катерів проекту FPB 98 MKI для Морської охорони Держприкордонслужби.

Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко повідомив, що нові патрульні катери будуть нести службу і у Чорному, і в Азовському морях. Також очільник прикордонного відомства зауважив, що вже зараз триває підбір озброєння, яке будуть встановлювати на  FPB 98 MKI.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив слова подяки українському парламенту, який законодавчо підтримав реалізацію проєкту. Також очільник МВС подякував за всебічну підтримку Президента Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, французьких партнерів та українських суднобудівників.

«Ми розраховуємо, що наступного року перші кораблі спільного виробництва вже вийдуть на стапелі і ми тут піднімемо келихи шампанського з цієї нагоди», - сказав Арсен Аваков. Він зазначив, що проєкт, який передбачає кооперацію українських і французьких суднобудівників дозволив настільки порозумітися корабелам двох країн, що вони вже планують нові спільні проєкти для третіх країн.

Посол Французької Республіки Етьєн Де Понсен висловив захоплення щодо швидкості, з якою реалізується проєкт та подякував усій команді, яка залучена до його підготовки.

«Переговори почалися 2 роки тому і вже 2021 року ми сподіваємось перші катери будуть поставлені їх замовникам», - сказав посол. Він запевнив, що цей проєкт вписується у контекст політичної підтримки України Францією.

«Наші зусилля на підтримку України в першу чергу спрямовані на посилення і забезпечення в Україні державного суверенітету та принципів правової держави», - наголосив Етьєн Де Понсен  та нагадав, що підписаний нині контракт є послідовником іншого великого контракту щодо поставки органам системи МВС 55 гелікоптерів французького виробництва. Дипломат висловив сподівання на швидку зустріч з нагоди спуску на воду першого катера FPB 98 MKI для Держприкордонслужби України.

«Цей катер є нашим бестселером», - розповів генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар. «Ми продаємо їх у всьому світі – у Франції, в країнах Азії, Близького Сходу, Латинської Америки. Насправді ця модель була обрана багатьма країнами для захисту своїх кордонів з огляду на ті чудові характеристики якими вона володіє з погляду економічності функціонування, використання і обслуговування», - додав керівник французької державної суднобудівельної компанії.

Ролан Жосар розповів, що за домовленостями з Києвом проєкт має реалізовуватися спільно з Україною. У Миколаєві французька сторона знайшла партнера, у кооперації з яким уже планує виходити зі спільними ініціативами на ринки третіх країн. 

Генеральний директор компанії «Нібулон» Герой України Олексій Вадатурський заявив, що французька сторона вивчила багато суднобудівних підприємств України і обрала очолюване ним підприємство, і це великий виклик і велика відповідальність.

«Ми робимо все, щоб Україна була морською країною, а не країною біля моря і для нас велика честь розбудовувати і охорону нашої України і робити все для того, щоб ми були могутньою морською державою», - наголосив Герой України Олексій Вадатурський.

З нагоди підписання контракту відбулося відеовключення між суднобудівельним підприємством і Кабінетом Міністрів України, де відбувалося засідання Уряду. Прем’єр-міністр привітав прикордонну службу, суднобудівників, французьких партнерів з початком проєкту. Денис Шмигаль запевнив, що Уряд продовжує активну роботу з посилення безпеки країни.

«Охорона і безпека державного кордону є одним з найбільших пріоритетів у нашій діяльності», - сказав Денис Шмигаль. – «Одна зі складових цієї роботи – це оновлення техніки для наших прикордонників, зокрема, посилення Морської безпеки. Будь-яка ділянка українського кордону має надійно захищатись – чи то море, чи то сухопутна ділянка української землі», - додав Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр України наголосив, що проєкт дозволить не лише посилити морську безпеку, а й розвивати суднобудівну галузь України.

«Ключовий момент у тому, що ми не просто взяли і купили щось за кордоном, а вважаємо, що стратегічним замовлення є тому, що п’ять кораблів мають вироблятись на потужностях саме українського суднобудівного підприємства».

Популярні розділи та сервіси