Прикордонники та автоперевізники обговорили питання співпраці та створення комфортних умов для перетинання державного кордону

НАЗАД
19 грудня 2014 14:58

На базі державного підприємства «Державтотрансндіпроект»  відбувся круглий стіл, на якому розглядалися питання взаємодії під час здійснення міжнародних перевезень, проблемні питання та завдання перевізників і контрольних органів в пунктах пропуску через державний кордон щодо їх вирішення.

На базі державного підприємства «Державтотрансндіпроект»  відбувся круглий стіл, на якому розглядалися питання взаємодії під час здійснення міжнародних перевезень, проблемні питання та завдання перевізників і контрольних органів в пунктах пропуску через державний кордон щодо їх вирішення.

У заході, який відбувся за ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби України, також брали участь  представники Міністерства інфраструктури, Державної фіскальної служби, Асоціації Міжнародних автоперевізників, Державної адміністрації залізничного транспорту,  Державної авіаційної служби, Української Гельсінської спілки з прав людини та  представники організацій, що здійснюють міжнародні  пасажирські та вантажні перевезення.

«Питання спільної роботи та взаємодії у пунктах пропуску контрольних служб та перевізників, для нас, прикордонників, є пріоритетним та першочерговим, адже від чіткої організації нашої спільної роботи на кордоні залежить ритмічність пропускних операцій та комфорт для учасників міжнародного руху», – зазначив перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк.

Під час роботи, учасники  обговорили шляхи розв’язання спільних проблемних питань  та створення комфортних умов для подорожуючих і перевізників, які перетинають державний кордон, в тому числі і на адміністративній межі з АР Крим.

Зокрема, йшлося про низьку поінформованість подорожуючих, які перетинають адміністративний кордон з АР Крим. Для забезпечення ритмічності пропускних операцій та створення комфортних умов подорожуючих і перевізників Адміністрацією Держприкордонслужби разом з представниками Гельсінської спілки з прав людини було розроблено пам’ятку про права та обов’язки громадян. Було також зауважено на важливості  інформаційного  забезпечення громадян та розміщенні довідкової інформації у транспортних засобах, на залізничних станціях та аеропортах.

На круглому столі прозвучало чимало цікавих та корисних ініціатив, які вже найближчим часом розпочнуть втілюватися у життя. Зокрема, для вчасного інформування учасників міжнародного руху про наявність черг автотранспорту,було вирішено опрацювати можливість встановлення перед пунктами пропуску для автомобільного сполучення веб-камери. У підсумку, кожен громадян в режимі реального часу зможе ознайомитися з ситуацією на кордоні.

З метою покращення взаємодії та співпраці з авіакомпаніями, установами та організаціями, що займаються міжнародними авіаційними перевезеннями, представники прикордонного відомства ініціювали створення в міжнародному аеропорту «Бориспіль» прикордонного інформаційно-сервісного центру.

Наприкінці заходу Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк подякував учасникам та усім присутнім за активну позицію щодо вирішення нагальних питань. У свою чергу Президент Асоціації Міжнародних автоперевізників України,  Голова Ради Леонід Костюченко висловив вдячність прикордонникам за надану можливість спільно обговорити актуальні питання та існуючі проблеми, а також  запевнив у подальшій активній співпраці.

Популярні розділи та сервіси