Петро Цигикал: Україна активно застосовує передові світові підходи – добровільне повернення, примусове видворення та реадмісію, яка вважається найбільш ефективною
НАЗАДНавчальний тренінг з питань інтегрованого управління кордонами і повернення за підтримки Міжнародного центру міграційної політики (ICMPD) відкрив сьогодні Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.
Вітаючи учасників, гостей та організаторів з відкриттям міжнародного семінару Голова Державної прикордонної служби зазначив, що проведення цього заходу у Києві є свідченням визнання української системи прикордонного менеджменту та наголосив, що співпраця з Міжнародним центром розвитку міграційної політики знаходиться на досить високому рівні та є надзвичайно важливою. І підтвердженням цьому є підписання у січні, вперше за багато років, Протоколу про співробітництво між Адміністрацією Державної прикордонної служби та ICMPD, а також нещодавні зустрічі високого рівня в рамках Будапештського та Празького процесів.
«Впевнений, що цей семінар сприятиме посиленню національного і регіонального потенціалу у сфері прикордонної безпеки та повернення. Прикордонна служба України завжди відкрита до діалогу з питань, що становлять взаємний інтерес. А розвиток комунікації з міжнародними інституціями, стратегічними партнерами та організаціями відіграє у цьому важливу роль», - додав очільник українського прикордонного відомства.
В ході тренінгу спеціалісти і науковці з різних країн матимуть нагоду обмінятися досвідом, і головне – матимуть можливість спільно сформувати нове бачення IBM відповідно до існуючих загроз.
Під час відкриття тренінгу зазначалося, що Україна розпочала впроваджувати європейські підходи прикордонного менеджменту ще дев’ять років тому. За цей час розроблено багато, зокрема реалізовано дві Концепції інтегрованого управління кордонами (2010, 2015 рр.). А десять суб’єктів спільно працюють в рамках урядового плану, затвердженого у 2016 році (МВС, МЗС, Мінінфраструктури, Міноборони, СБУ, АДПСУ, ДФС, ДМС, Нацполіція, Нацгвардія).
Ключовим етапом у запроваджені стандартів ЄС стала реалізація такого передового Інструменту як TWINNING.
«Проект, який тривав два роки, поступово вийшов за межі міжнародної допомоги і створив основу для співпраці з Європейським Союзом вже у більш широкому форматі. Для українських прикордонників цінними є досвід іноземних експертів, а опрацьовані ними рекомендації стануть підґрунтям для нової Стратегії», - зазначив Голова Державної прикордонної служби України.
Результатом роботи з Представництвом ЄС в Україні та Місією EUAM стало рішення Уряду про створення міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами. Зокрема 12 березня під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе відбулось перше засідання цієї групи. До її складу увійшли представники 14 державних інституцій, громадської організації та європейських установ. Уточнено основні напрями і завдання з реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами, розробки нової Стратегії IBM та Плану її реалізації.
Поряд з цим актуальною темою семінару є повернення затриманих мігрантів до країн походження або попереднього перебування.
«Україна активно застосовує передові світові підходи – добровільне повернення, примусове видворення та реадмісію, яка вважається найбільш ефективною. На сьогодні підписано 13 Угод про реадмісію. Спільно з Міграційною службою працюємо над створенням єдиного реадмісійного простору та підписанням відповідних Угод», - зазначив Петро Цигикал.