Петро Цигикал: «Тільки спільні дії є запорукою сильної та єдиної Європи, в якій Україна залишається надійним форпостом на її східних кордонах»

НАЗАД
30 жовтня 2018 12:33

Сьогодні, 30 жовтня, в Одесі розпочався круглий стіл з питань підвищення безпеки на морі і розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Він організований українським прикордонним відомством за підтримки Посольства США.

Захід проходить за участі представників правоохоронних структур іноземних держав, у віданні яких є охорона морських кордонів, а також Європейської Агенції з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX) і Місії ЄС EUBAM.

«Питання посилення морської прикордонної безпеки, які ми виносимо на порядок денний нашого заходу, сьогодні, як ніколи, набули актуального значення», - сказав Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал відкриваючи захід.

Він наголосив, що «крім традиційних загроз, із якими стикається будь-яка держава щодо забезпечення морської прикордонної безпеки, продовжуються порушення норм міжнародного морського права у виключній (морській) економічній зоні та анексованому територіальному морі».

Петро Цигикал додав, про активізацію безпідставної військово-морської та правоохоронної діяльності на морських комунікаціях, при цьому створюються передумови економічної блокади морських та річкових портів України.

«Тільки спільні дії є запорукою сильної та єдиної  Європи, в якій Україна залишається надійним форпостом на її східних кордонах», - сказав очільник прикордонного відомства.

В рамках круглого столу іноземним колегам також презентують Програму розвитку Морської охорони Держприкордонслужби на період 2019-2021 роки.  Відмітимо, що вона охоплює широке коло напрямів діяльності – від вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності до оптимізації системи управління та логістики.

Популярні розділи та сервіси