Петро Цигикал: Питання вдосконалення морського законодавства України зараз є вкрай актуальним, зважаючи на гібридну агресію Росії проти України

НАЗАД
22 квiтня 2019 10:55

Сьогодні у Києві розпочався Міжвідомчий круглий стіл з питань законодавства у сфері морської безпеки.

У заході, який відбувається за підтримки Посольства США в Україні, беруть участь заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян, Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал, представники берегової охорони США, провідні експерти у галузі морського права ЗСУ, правоохоронних органів, міністерств та відомств України. 

Відкриваючи захід, Голова Держприкордонслужби зазначив, що питання вдосконалення морського законодавства України зараз є вкрай актуальним, зважаючи на гібридну агресію Росії проти України, в тому числі в акваторії Азовського та Чорного морів. 

«В умовах російської агресії Служба продовжує системно реформуватися, а курс на євроатлантичну інтеграцію закладено у наших стратегічних документах. Завдяки підтримці Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні, зараз активно нарощуємо спроможності окремого Регіонального управління морської охорони. Таким чином, у найближчі три роки плануємо створити самодостатню Морську охорону, здатну ефективно захищати морські кордони та адекватно протидіяти викликам транснаціонального і протиправного характеру», - наголосив Петро Цигикал.

Окремо очільник прикордонного відомства акцентував увагу, що «не менш важливою є якість взаємодії між нами, спроможність мобілізуватись та координувати свої дії у нестандартних ситуаціях. Ці питання набувають особливої актуальності в світлі сучасних загроз». 

В свою чергу заступник Міністра внутрішніх справ України підкреслив, що забезпечення недоторканності державного кордону у акваторії Чорного та Азовського морів – стратегічне завдання для МВС.

«Україна - морська держава, має найбільшу серед держав Азово-Чорноморського басейну довжину морського узбережжя (2759,2 км) і понад 72 тис. кв. кілометрів виключної морської економічної зони. Саме тому ми посилюємо роботу підрозділів МВС на цій ділянці та створюємо єдину систему безпеки, що складатиметься з прикордонників, гвардійців, поліцейських. Вона буде посилена підрозділами авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Це буде абсолютно новий механізм моніторингу та оперативного реагування, мобільні групи, обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі. Ми не будемо потурати агресивним побажанням країни-окупанта», - наголосив Вадим Троян.

З-поміж іншого на круглому столі учасники планують не лише напрацювати конкретні пропозиції щодо вдосконалення морського законодавства України, але й обговорити окремі аспекти модернізації катерів та кораблів Морської охорони ДПСУ, вдосконалення системи зв’язку та підготовки підрозділів спеціальних дій на воді. Усі учасники матимуть можливість представити свої відомства та наявну проблематику, вивчити досвід американських партнерів, а також обговорити почути та виробити спільне бачення.

Популярні розділи та сервіси