Петро Цигикал: Підвищення прикордонної безпеки, відбуватиметься перш за все через запровадження європейських стандартів і практик

НАЗАД
07 лютого 2019 12:26

Про це Голова Держприкордонслужби України зазначив на Колегії відомства в Одесі.

Акцентуючи увагу на міжнародній співпраці, Петро Цигикал відмітив про належну оцінку роботи Служби і підтримку з боку іноземних партнерів та безпекових інституцій.

«З європейськими і молдовськими колегами ми спільно патрулюємо кордон, а кількість таких нарядів постійно зростає. Активно працювали над запровадженням спільних контрольних процедур у пунктах пропуску. Взято участь у 10-ти операціях ФРОНТЕКС. Маємо суттєві результати співпраці оперативних підрозділів з колегами із країн ЄС», - зазначив керівник прикордонного відомства.

Загалом у 2018 році здійснено висилку більше 3200 спільних патрулів з прикордонниками суміжних країн, найбільше на кордоні з Польщею та Молдовою, а спільний контроль відбувається в 10 пунктах пропуску через державний кордон.

Також Голова ДПСУ нагадав про співпрацю в рамках проекту TВІННІНГ, який тривав 2 роки і результатом якого стало ініціювання створення робочої групи високого рівня з координації управління кордонами.

«Важливим інструментом є створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами. У рамках модернізації охорони кордону маємо розробити проект нової Стратегії Ай-Бі-еМ та план її реалізації», - сказав Петро Цигикал.

Крім того, наголошувалося, що у рамках 24 міжнародних проектів залучено технічної та експертної допомоги на 200 мільйонів гривень. А за підтримки США, ЄС і МОМ реформовано внутрішню безпеку, реалізується антикорупційна програма та проект «Нове обличчя кордону», який довів свою ефективність.

Популярні розділи та сервіси