Петро Цигикал: Ніхто з російських спостерігачів офіційно український кордон не перетинав

НАЗАД
27 березня 2019 15:24

Про це в ефірі ток-шоу «Ехо України» на телеканалі «Прямий» зазначив Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

«Не було такого прецеденту, щоб приїжджали російські спостерігачі. Ніхто з російських спостерігачів офіційно український кордон не перетинав», - сказав він.

Очільник прикордонного відомства також відмітив, що Україна отримала заявки приблизно від 2000 спостерігачів з інших країн і в цьому питанні Держприкордонслужба співпрацює з ЦВК, СБУ, Нацполіцією.

«Іноземні спостерігачі акредитовані, відповідно, списки ЦВК нам надала. Ми попередньо їх перевіряємо, і вони вже прибувають в Україну», - сказав Петро Цигикал.

Голова ДПСУ відмітив про випадки коли під виглядом представників ОБСЄ, або представників інших іноземних ЗМІ їдуть громадяни Росії, які хочуть висвітлювати події в Україні, в таких випадках прикордонники їх повертають.

Крім того, Петро Цигикал нагадав, що Державна прикордонна служба з 2014 року практично працює в посиленому режимі.

«Але на сьогоднішній день є такі особливості, при яких ми збільшили кількість прикордонних нарядів, застосовуємо резерви Служби. Сьогодні кожну добу заступає на службу біля 7 тисяч особового складу, це враховуючи 157 пунктів пропуску, які зараз працюють, і 1300 - це резерви, якими ми посилюємо роботу», - відмітив він.

Керівник відомства додав, що «практично збільшилася кількість тих людей, які хочуть перетнути державний кордон з якимись порушеннями чи, наприклад, ті люди, які, можливо, причетні до незаконних збройних формувань, люди, які можуть провозити незаконні речі».

Петро Цигикал наголосив, що прикордонне відомство виокремлює громадян, які незаконно відвідували окупований Росією Крим.

«Державна прикордонна служба – це правоохоронний орган спеціального призначення, це дуже великий колектив оперативного блоку, це інформаційний блок, це аналітики, кримінальні аналітики, це розвідка, контррозвідка, це підрозділи боротьби з тероризмом, морська охорона, авіація», - сказав він.

Окремо Петро Цигикал відмітив про зменшення кількості росіян, які їдуть в Україну.

«Якщо брати кількість непропусків громадян РФ, то ми бачимо, що це десь близько 2,2 тисячі осіб. Це більше ніж в минулому році на 25 %. Якщо ще до 2014 року їхало, наприклад, кожен рік за добу біля 5,5-6 тисяч людей, то сьогодні це 1-1,2 тисяч росіян, які перетинають державний кордон. Тобто кількість непропусків збільшена, а кількість людей зменшилася», - зазначив Голова ДПСУ.

 

Популярні розділи та сервіси