У Варшаві відбулася зустріч Головних Прикордонних Уповноважених України та Польщі

НАЗАД
26 лютого 2016 18:05

Під час зустрічі керівники прикордонних відомств двох країн обговорили обстановку на українсько-польському державному кордоні, проаналізували стан його охорони та обмінялись інформацією з питань протидії п

Учора у Варшаві відбулася зустріч Головних Прикордонних Уповноважених України та Польщі  Віктора Назаренка та Марека Лапінськи.   Під час зустрічі керівники прикордонних відомств двох країн обговорили обстановку на українсько-польському державному кордоні, проаналізували стан його охорони та обмінялись інформацією з питань протидії протиправній діяльності впродовж 2015 року.

Сторони констатували, що обстановка на спільному кордоні залишається динамічною, але контрольованою. Незаконна міграція та контрабандна діяльність й надалі залишаються основними загрозами.  При цьому зловмисники намагаються використовувати для переміщення цигарок малі літальні апарати.

Наголошувалося також на активізації незаконного вивезення з України бурштину. Всього у 2015 році на українсько-польському кордоні українськими прикордонниками було вилучено 605 кг каміння, що в 9 разів більше ніж в 2014 році (66 кг).

Очільники прикордонних відомств констатували, що спільними зусиллями було дискредитовано канал переміщення через кордон викрадених в Польщі коштовних автомобілів та знешкоджено протиправну групу, яка займалася контрабандою сигарет.

Позитивною була оцінка реалізації завдань, визначених спільним Протоколом про напрями взаємодії оперативних органів. Зазначалося, що їх співпраця здійснювалася на належному рівні. Такою ж визнали роботу щодо протидії корупційним проявам серед персоналу прикордонних служб.

Обговоривши питання функціонування пунктів пропуску на спільному державному кордоні, Віктор Назаренко та Марек Лапінськи відзначили, що прикордонний рух здійснювався ритмічно, а його ускладнення мали тимчасовий, періодичний характер. З метою покращення прикордонного контролю було вжито низку заходів, спрямованих на збільшення пропускної спроможності та мінімізації ускладнень, які виникали в пунктах пропуску. В 2015 році зросла кількість осіб і транспортних засобів, що перетинають спільний державний кордон у порівнянні з 2014 роком, на 21% та 10% відповідно.

На зустрічі йшлося про перспективні напрямки запровадження спільного контролю на українсько-польському державному кордоні. Позитивно оцінено запроваджений з 1 липня 2015 року пілотний проект з прикордонного оформлення осіб, які перетинають кордон у пішому порядку через пункт пропуску «Угринів – Долгобичув», з використанням існуючої інфраструктури.

Під час обговорення стану двосторонньої співпраці зазначалося, що вона розвивається відповідно до досягнутих раніше домовленостей. Важливим напрямком у 2016 році залишатиметься спільна робота з підготовки персоналу.

Позитивно сторони оцінили початок спільного з Федеральною поліцією Німеччини та Державною службою охорони кордону Литовської Республіки проекту, направленого на підвищення ефективності виявлення викрадених автомобілів.

По завершенню зустрічі Головні Прикордонні Уповноважені України та Польщі Віктор Назаренко та Марек Лапінськи підписали відповідний Протокол.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси