Вперше Морська охорона Держприкордонслужби проводить збори військовослужбовців, що складають її резерв

НАЗАД
30 липня 2021 08:09

На базі Навчального центру Морської охорони, в місті Ізмаїл, розпочато підготовку оперативного резерву першої черги.

Військовослужбовці запасу, які за різних часів проходили строкову чи контрактну службу в підрозділах Держприкордонслужби, зокрема й Морської охорони, і обліковані у військкоматах Одеської області, пройдуть двотижневу підготовку за програмою, яка включає 37 теоретичних і 35 практичних навчальних годин, для поглиблення військових знань.

З початку російської агресії календар державних подій поповнився віхами новітнього етапу боротьби українського народу за незалежність.

Однією з таких віх став Указ Президента України від 18 травня 2015 року № 274, який заклав основи для формування військового оперативного резерву першої черги.

До резерву першої черги належать найбільш підготовлені, патріотично чуйні люди з досвідом. Їх роль дуже важлива. Завдяки резервістам підвищується боєздатність та збільшується потенціал військових підрозділів, здатність оперативно і комплексно реагувати на загострення ситуації.

До Навчального центру в складі організованої групи прибули люди різного віку і професій: токар, водій, охоронець, програміст, юрист, електрик, кухар тощо. Але чимало з них мають досвід ведення бойових дій, отриманий на сході України, оскільки в найскрутніші для країни часи вони стояли на захисті безпеки, гідності, свободи та незалежності нашої держави.

Мета навчання резерву сьогодні – забезпечення спроможності військових запасу виконувати завдання за призначенням, підготовка і накопичення військового ресурсу, необхідного для доукомплектування підрозділів на випадок відкритої агресії проти України.

Резервіст В’ячеслав Сабадан, офіцер, який нещодавно звільнився в запас, розповідає: «Отримавши повістку з військкомату, прийшов поцікавитися, чому мене викликають. Сказали, що проводяться збори оперативного резерву першої черги Одеського загону Морської охорони. Рішення було миттєве і однозначне - треба їхати. Я 25 років відслужив в Держприкордонслужбі України, але досі відчуваю в собі сили, досі можу бути корисним. Я готовий відстоювати мир і незалежність України. Як офіцер, розумію, що обстановка динамічно змінюється, озброєння і тактика вдосконалюються, отже треба тримати свої знання в тонусі, бути напоготові».

Підготовка резерву організована максимально насичено і ефективно. Передбачено широкий спектр занять з вогневої, бойової та спеціальної підготовки. Освіживши теоретичні знання, військовослужбовці запасу на практичних заняттях, в умовах, максимально наближених до реалій, відпрацюють організацію боротьби за живучість корабля, прийоми тактичної медицини, основи особистої безпеки та застосування сили.

А поки резервісти здали тести на коронавірус, пройшли медичний огляд та вдягнули військовий однострій. На час зборів вони прийняті на усі види забезпечення, в тому числі й фінансове. За виконання обов’язків в рамках навчальних зборів їх учасники отримають грошове забезпечення на рівні з діючими посадовцями контрактної служби. При цьому за військовими запасу зберігаються їх робочі місця і умови роботи в цивільному житті.

Якщо за результатами зборів хтось виявить бажання повернутися на службу та підписати контракт, матиме таку можливість на загальних засадах.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси