(ВІДЕО) Щодо конфліктної ситуації на ділянці Ветлівської селищної ради Любешівського району Волинської області

НАЗАД
05 травня 2016 16:41

Україна продовжує проводити демаркацію державного кордону на усіх ділянках. Активну участь у цьому процесі, в межах компетенції, бере і Держприкордонслужб

Україна продовжує проводити демаркацію державного кордону на усіх ділянках. Активну участь у цьому процесі, в межах компетенції, бере і Держприкордонслужба України.

У 2013 році завершився процес делімітації державного кордону з Республікою Білорусь та розпочався процес демаркації українсько-білоруської ділянки державного кордону. Лінія проходження державного кордону затверджена Договором між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон, який набрав чинності 18 червня 2013 – після ратифікації документу білоруською Стороною. Україна ратифікувала його ще 18 липня 1997-го. Наразі 404 км кордону вже винесено на місцевість та визначено місця 977 прикордонних знаків. Білоруською Стороною вже встановлено 512 прикордонних знаків.

В той же час на ділянці кордону в межах Ветлівської селищної ради Любешівського району Волинської області місцеві мешканці висловлюють  незадоволення з приводу проведення демаркаційних робіт білоруською Стороною.  На їх думку, делімітація українсько-білоруського державного кордону була проведена не вірно. У зв’язку з цим білоруська Сторона у лютому 2016 року була змушена призупинити інженерні роботи.

Проблемною ділянкою став Жировський канал, який на цій ділянці проходить вздовж кордону та у відповідності до договору між країнами належить Республіці Білорусь. На даний момент білоруська Сторона не може відновити інженерні роботи, оскільки місцеві мешканці не дозволяють цього зробити. Така ситуація може призвести до зриву польових демаркаційних робіт на державному кордоні, що, в свою чергу, негативно вплине на двосторонні відносини. 

Спроби пояснення місцевим мешканцям про абсурдність таких демаршів - наразі результатів не дали. Зараз перевіряється інформація про те, що насправді причиною акцій місцевих мешканців є не захист державних інтересів, а можлива для регіону "потреба" - брати з каналу воду для миття бурштину.

В межах компетенції Державна прикордонна служба поінформувала про дану конфлікту ситуацію центральні органи виконавчої влади, а також правоохоронні органи та органи  місцевого самоврядування і вживає усіх необхідних заходів задля дотримання режиму державного кордону та недопущення протиправних дій на даній ділянці.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси