В трьох аеропортах різних країн одночасно стартував перший міжнародний Антикорупційний тиждень на кордонах
НАЗАД5 грудня в аеропорту «Бориспіль» напередодні Міжнародного дня боротьби із корупцією стартував перший міжнародний Антикорупційний тиждень на кордонах України, Румунії та Молдови.
5 грудня в аеропорту «Бориспіль» напередодні Міжнародного дня боротьби із корупцією стартував перший міжнародний Антикорупційний тиждень на кордонах України, Румунії та Молдови.
Публічне відкриття кампанії одночасно відбулося в трьох міжнародних аеропортах країн учасниць: «Бориспіль», «Кишинів» та «Отопень». Крім того, заходи проходитимуть в 14 пунктах пропуску на спільному кордоні.
Антикорупційний тиждень є черговим практичним кроком, який здійснюється прикордонним відомством України в рамках реалізації партнерських інституцій із національними та міжнародними спеціалізованими установами у сфері запобігання і боротьби із корупцією. Партнерами заходу виступають Національне агентство з питань запобігання корупції, Генеральне управління по боротьбі з корупцією Румунії, Національний антикорупційний центр республіки Молдова, прикордонні відомства Румунії та Молдови.
Біля найбільших повітряних воріт України участь у відкритті взяли перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, Керівник проекту Фонда Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг, представники Міністерства закордонних справ України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Посольств Румунії та Республіки Молдови в Україні, Консультативної Місії Європейського Союзу, Офісу зв’язку НАТО в Україні та інші.
Основним міжнародним заходом першого міжнародного Антикорупційного тижня є інформаційна компанія, яка супроводжується презентацією антикорупційних флаєрів на українській, румунській та англійській мові. Флаєри, які розповсюджуються серед громадян, що перетинають кордон, містять інформацію про антикорупційні установи України, Румунії та Молдови, інформацію про можливі види корупційних правопорушень, визначених законодавством кожної країни учасниці, та номери національних антикорупційних гарячих ліній, за якими громадяни можуть повідомити про факти корупції.
Щоб надати поштовх новим антикорупційним платформам, з-поміж іншого, проводитиметься соціологічне опитування та правове інформування персоналу відділів прикордонної служби, моніторинг громадської думки у всіх міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України, інформаційні марафони під гаслом «Тут корупція не пройде!», тематичні ранки. Крім того, під час цільової роботи з усіма категоріями співробітників Держприкордонслужби відбуватиметься демонстрація антикорупційного короткометражного фільму «Правильний вибір», який розповідає про недопустимість корупційних проявів з боку «зелених кашкетів» та неможливість спрогнозувати наслідки таких дій. Частково він базується на випадку, коли в аеропорту «Бориспіль» було виявлено та затримано громадянина Ірану, який пройшов підготовку снайпера та планував приєднатися до російсько-терористичних військ, аби воювати проти захисників України.
Методи боротьби з проявами корупції, які вже активно впроваджені в прикордонному відомстві, дають позитивну динаміку. Зокрема, спостерігається стала тенденція відмов військовослужбовцями від неправомірної вигоди. При цьому з початку року зафіксовано більше 900 випадків коли громадяни пропонували охоронцям кордону хабарі. Також в Державній прикордонній службі України до відповідальності притягнуто більше 5000 осіб, а за негативними статтями з військової служби звільнено майже 850 осіб, з яких за службовою невідповідністю – понад 530, ще 30 з позбавленням військового звання. Крім того, в посадах понижено 50 осіб.
Відгуки та коментарі