В Кіровограді одну з вулиць перейменували на честь прикордонника Андрія Матвієнка, який ціною власного життя врятував 30 українських воїнів

НАЗАД
27 лютого 2016 12:42

Минулого року соціальні мережі та засоби масової інформації облетіла фотографія дівчинки з орденом свого загиблого батька. Це була трирічна Саша, яку в Кі

Минулого року соціальні мережі та засоби масової інформації облетіла фотографія дівчинки з орденом свого загиблого батька. Це була трирічна Саша, яку в Кіровограді на відкритті Алеї слави сфотографував Олександр Козловський. Дівчинка ніжно тримала у руці орден «За мужність» III ступеня прикордонника Андрія Матвієнка. Ця нагорода була частинкою пам’яті про її тата, який вже ніколи не зможе стиснути її в обіймах та назавжди залишиться в пам’яті  молодим, життєрадісним та усміхненим.

Кіровоградець Андрій проходив службу в Донецькому прикордонному загоні та добровільно поїхав на схід захищати свою Батьківщину. В цивільному житті молодий чоловік працював в банківській сфері. Серед бойових побратимів він швидко знайшов однодумців та був душею компанії. В перші дні конфлікту йому неодноразово вдавалося організовувати через волонтерські організації доставку в підрозділ засобів захисту для прикордонників, яких тоді вкрай бракувало.

На початку серпня 2014 року група прикордонників, серед яких був і Андрій, отримала завдання зустріти колону, яка з боями проривається від пункту пропуску «Довжанський». Вона перебувала під постійним обстрілом російських найманців та серед українських військових на той час вже було чимало поранених. Під Савур-Могилою група Андрія надавала першу меддопомогу постраждалим, зупиняли кровотечу та відвозили їх під Амвросіївку, де поранених вантажили у вертольоти. За бійцями поверталися неодноразово не зважаючи на щільний артилерійський вогонь ворога. Врятувавши десятки українських воїнів та вже повертаючись з завдання, автомобіль в якому перебував Андрій підірвався на радіокерованому фугасі. Важкопораненого прикордонника авіацією переправили до військово-польового госпіталю, але шансів врятувати чоловіка у медиків практично не було.

Життя молодшого сержанта обірвалося 7 серпня 2014 року. Указом Президента України він нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), а цю нагороду замість батька отримала його донечка. Для неї, як і для мільйонів вдячних українців Андрій назавжди залишається Героєм!

«Сьогодні ті хлопці, яких Андрій врятував, а також їхні друзі, які впізнали чоловіка по розповідях своїх товаришів, знаходять мене, аби сказати просто «дякую» за те, що чоловік зберіг їм життя. Ми часто зустрічаємося з побратимами Андрія, колегами по роботі, які на добру пам’ять про чоловіка не забувають і про нас, Сашуні завжди приносять подарунки, провідують на свята. Ми щиро вдячні їм за це», - пригадувала дружина Андрія Ірина спілкуючись з кореспондентом журналу «Кордон» Наталією Устьянцевою. Матеріал про хороброго українського захисника був опублікований на шпальтах видання минулого року (http://dpsu.gov.ua/upload/file/kordon_4_2015_web.pdf).

Нині мужнього прикордонника, який ціною власного життя допоміг врятувати близько 30 українських військових, продовжують згадувати його побратими та рідні.

Сьогодні в Кіровограді регіональне представництво «Української Спілки прикордонників» за підтримки Адміністрації Державної прикордонної служби України провело мітинг-реквієм за загиблим Андрієм Матвієнком. В цей день в пам'ять про героя на майданчику Кіровоградського інституту комерції, де раніше був Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки, відкрили Меморіальну дошку, адже Андрій навчався в цьому вузі та закінчив його з відзнакою. Також на честь відважного прикордонника перейменували одну з вулиць міста. Тепер вулиця Башкирська носитиме назву Андрія Матвієнка.

Віддати данину шани загиблому охоронцю кордону прийшли його рідні та друзі, представники Кіровоградського регіонального представництва «Української Спілки прикордонників», перший заступник Голови Держприкордонслужби України Василь Серватюк та представники прикордонного відомства, заступник Голови Кіровоградської облдержадміністрації Світлана Лобанова, Голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко, представники силових і правоохоронних структур області, жителі міста. На заходи також залучили Почесну варту разом зі Знаменною групою від Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України.

«Війна, яка розв’язана російським агресором на нашій землі принесла біль від втрат тисячам українських сімей. Але, Андрій, як і інші 66 прикордонників віддали своє життя не даремно, вони віддали його задля миру і спокою на нашій землі, за незалежність і територіальну цілісність України. Ця вулиця, яка перейменована на честь прикордонника Андрія Матвієнка, має стати символом нескореності та вірності Батьківщині – для тих, хто живе нині і всіх прийдешніх поколінь», - під час заходу зазначив Василь Серватюк.

Перший заступник Голови Держприкордонслужби висловив співчуття найдорожчим для Андрія людям – дружині Ірині, донечці Олександрі, брату Володимиру, усім рідним та близьким.

Вічна пам'ять Герою!

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси